Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı AB Projesi başarıyla tamamlandı

Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı’nın Avrupa Birliği projeleri kapsamında Almanya’ya gönderdiği 8 katılımcıya sertifikaları verildi.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı’nın Avrupa Birliği projeleri kapsamında Almanya’ya gönderdiği 8 katılımcıya sertifikaları verildi.

İşletmelerin AB düzeyinde iyileştirilmesi için çalışanlara mesleki eğitim verilmesi amacını taşıyan projenin katılımcıları; Almanya’nın Augsburg kentindeki çeşitli firmalarda torna tesviye (CNC), oto – motor tamir ve yedek parça, elektrik ve otomasyon işleri konularında 5 haftalık eğitim gördüler.
Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı Başkanı İbrahim Karakoç projenin, mesleki eğitimin yanı sıra dil ve kültür öğrenmek, farklı bir kültürde çalışma deneyimi edinmek için de iyi bir fırsat sunduğuna değindi. OSTİM OSB yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ise, Avrupa’nın da Türkiye’den çok farklı olmadığını belirterek Ostimli gençlerin Avrupa’yı görmesinin özgüvenlerini artırmak adına da çok yararlı olduğunu söyledi.
Salih Aydın, Yunus Aytekin, Niyazi Erol, Ahmet Ergin Efendioğlu, Boray Çetin, Feyzullah Cantürk, Ferhan Özenç ve Murat Şahin’den oluşan katılımcılar da farklı bir kültür ve farklı üretim tekniklerini görmekten memnun olduklarını belirttiler. Avrupa’daki disiplin ve sistemin Türkiye’ye getirildiği takdirde sanayimizin çok daha ileri bir noktaya geleceğine dikkat çeken katılımcılar, bu sistemi görmek adına da projenin yararlı olduğunu vurguladılar. Proje dönemindeki başarısıyla Almanya’da çalıştığı firma yetkililerinin de takdirini alan Niyazi Erol, organizasyonun çok başarılı olduğunu ve çok güzel geçtiğini belirterek bu imkânı sağladıkları için OSTİM OSB ve Çıraklık Eğitim Vakfına teşekkür etti.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.