Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Civatayı Hiç Böyle Görmediniz

Türkiye’nin ilk yerli yapı marketi İkmal OSTİM’in AVM’si oldu.
Ostim Editör
13 Şubat 2013 09:22

Türkiye’nin ilk yerli yapı marketi İkmal OSTİM’in AVM’si oldu.

İkmal endüstriyel yapı market OSTİM’in merkezinde tek başına bir AVM konseptiyle hizmet veriyor. OSTİM’in kurulduğu tarih olan 1967 yılında OSTİMle beraber hayata geçen İkmal Makine fotoğrafçılıktan civataya ilginç bir öyküye sahip.

Fotoğrafçılıkla iş yaşamına başlayan ardından cıvata ile OSTİM’e adım atan İkmal’in bugünkü patronu Sıtkı Öztuna babasından devraldığı işi tutkuyla yöneterek sanayinin ortasına estetiği getirdi.

Civatayla gelen aşk
Civata Cafe’de tamamen civatadan üretilmiş; santraç takımları, langırt oyun takımı, kol düğmeleri ve daha bir dizi hayalden hayat bulmuş ürünler yer alıyor.

İlk yerli yapı market konseptini geliştiren Öztuna, OSTİM’in merkezinde Pazar günleri de açık olan mağazasına ailece alışveriş imkanı sunuyor. Alışveriş yapan ailelerin çocuklarına Cıvata cafede hem eğlenme hem de hayal güçlerini geliştirme fırsatı sağlıyor. Endüstiyel ürünlerden oluşan oyun bahçesi ve terasta doğal dinlenme hizmeti sunulan İkmal Yapı mağazaları, sanayi ile estetiği bir araya getirmeyi başardı.

Fotoğrafçılıktan sanayiye geçen iş serüveninde; civatalara adeta bir tutkuyla bağlanan Sıtkı Öztuna mağazasında oluşturduğu CİVATA CAFE de hayal gücünü zorlayan bir çok ürün meydana getirmiş. Cıvata üretim sürecini mizahi olarak işleyen Öztuna, civatadan oluşan perdeye,otomobil maketinden tesbihe kadar akla gelmeyecek bir çok ürünü sergiliyor Civata Cafe’de.

Türkiye’nin ilk yerli yapı marketi
Endüstiyel Yapı markette ilk kez yerli olarak bu konsepti geliştiren İkmal, 60 bin çeşit ürünle hizmette marka olmayı başarmış. 15 yaşında sanayide iş hayatına atılan Sıtkı Öztuna, “Gözümü sanayide açtım, işime tutkuyla bağlayım diyor.” Bir çok sanayi ve iş kuruluşlarında yöneticilik de yapan Öztuna’ya göre farklı düşünmek ve farklı olmanın sonucunda mutlaka başarı geliyor. Tasarımlarını tamamen kendisinin hobi olarak yaptığını belirten Öztuna bu hayal gücünden tamamen yerli yapı market konsepti ortaya çıktı diyor. Öztuna yabancı zincir marketlerle rekabeti de sadece fiyat avantajına değil bu estetik hizmet anlayışına odaklamış.

Sıtkı Öztuna aynı zamanda bir sanayi tutkunu. Odasının penceresinden sanayiye bakarken enerjisinin tamamını yerli ve milli sanayinin gelişimine adadığını söylüyor. Tüm şubelerini sanayi bölgelerinde açmasının yanında tüm sosyal zamanlarını da bu alandaki kuruluşların yönetiminde hizmetle geçiriyor.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.