Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Çocuk Meclisi OSTİM’de Toplandı

Yenimahalle Kent Konseyi Çocuk Meclisi 2. Genel Kurulu OSTİM OSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Ostim Editör
09 Şubat 2018 11:46

Genel kurula Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı ve çok sayıda çocuk katıldı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, eğitime yönelik verdikleri desteklerden bahsetti. Yaşar, çocuklar için yaptıkları çalışmaları şöyle özetledi: “Çocuklarımız için; kütüphaneler yapıyoruz, spor yapıp, nefes almalarını sağlamak için, spor kompleksleri, yeşil alanlar, oyun parkları ve kültür merkezleri yapıyoruz. Yenimahalle, çocuklara, gençlere, engellilere ve yaşlılara kucak açan sosyal bir belediye.”

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Kent Konseyi’nin Yenimahalle’yi daha güzel, daha yaşanabilir hale getirme çabalarını takdirle izlediklerini vurguladı. Konseyin en önemli parçalarından birinin de Çocuk Meclisi olduğuna dikkati çeken Aydın, çocuklara hitaben, “Meclis seçilmiş insanların bulunduğu ortamdır. Siz aynı zamanda Yenimahalle’deki tüm çocuklarımızı temsilen buradasınız. Bu sorumluluğun içerisinde Yenimahalle Kent Konseyimize ve Yenimahalle Belediyemize de güzel temenni ve isteklerde bulunacağınızı, bundan sonra ilçemizi yönetecek sorumluluğu alacakmış düşüncesiyle hareket edeceğinize inanıyorum.” dedi.

Yenimahalle Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Timur Yerlikaya, çocuklara nasıl bir sokak, ilçe ve kent hayal ettiklerini düşünerek, kent konseyi aracılığıyla iletme şansına sahip olduklarını anlattı. Yerlikaya, Konseyin, çocukların gelişiminde ve faaliyetlerin hız kazanmasında gerekli destekleri sağlayacağını vurguladı.

7-16 yaş aralığındaki ilk ve orta öğretim öğrencilerinin bulunduğu Çocuk Meclisi, 12 kişiden oluşan yürütme kuruluyla 2 yıl görev yapıyor.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.