Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Denizbank’tan ORSİAD üyelerine kolay kredi

Denizbank KOBİ’lere yönelik kredi uygulaması için Ostim Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) ile protokol imzaladı.
Ostim Editör
02 Aralık 2011 13:17

Denizbank KOBİ’lere yönelik kredi uygulaması için Ostim Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) ile protokol imzaladı.

Denizbank KOBİ’lere yönelik kredi uygulaması için Ostim Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) ile protokol imzaladı. Denizbank, “Rüzgar Bizden İlerlemek Sizden” sloganı ile yurt genelinde protokollere Ostim’i de dahil etti. Protokol bilgilendirme toplantısında konuşan Denizbank Baş Ekonomisti Özel, “Çin Mucizesi”ne dikkat çekti. ORSİAD-DenizBank işbirliğine ilişkin protokolü dolayısı ile Ostim Çıraklık Eğitim ve Öğretim Vakfı’nda bir toplantı düzenlendi. ORSİAD üyelerinin katıldığı toplantıda Deniz Laising’in finansal kiralama hizmetleri ve güncel ekonomik gelişmelere ilişkin konferans verildi. ORSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Birol Duygu toplantı açılışında yaptığı konuşmada, KOBİ’lerin finans sıkıntısının sürdüğünü belirterek, bu yönde hizmet sunan bankacılık sektörü ile çözüm üretmeye çalıştıklarını söyledi. Güncel ekonomik gelişmeleri anlatan Denizbank Baş Ekonmisti Dr. Saruhan Özel, küresel ekonomideki gelişmeler ışığında ülkemizdeki ekonomik gelişmeleri değerlendirdi. Özel, konuşmasında Çin’in bugün bir çok gelişmiş ekonomiyi tehdit edecek düzeye gelmesinin nedenlerini anlatırken, “Korkulması gereken sadece Çin değil, Hindistan ekonomisindeki şaşırtıcı gelişmelere de dikkat etmek gerekir” dedi. Özel, Çin’in devlet olarak uyguladığı ekonomi politikalarının, “Çin Mucizesini” yarattığını belirterek, bu mucizenin doğmasına neden olan uygulamaları şu şekilde sıraladı: -Üçte birini batırmak uğruna %5 faizle 2.2 trilyon dolar kredi hacmi yaratıldı. (ucuz kredi) -20 futbol sahası büyüklüğünde, 5 bin işçilik tekstil fabrikaları kuruldu. (ölçek ekonomisi) -1.3 milyar nüfusu bulunan ülkede 55-80 dolar arasında aylık maaş uygulandı. (ucuz işgücü) -Devlet düşük vergi ve elektrik tarifesi ile Çin’li firmaları destekledi. (teşvik) -Ulusal para dolar kuru ile sabitlenerek, kur desteği verildi. Deniz Laising Genel Müdürü Göktuğ Demiray da, “finansal kiralama” kavramının doğuşuna ve gelişmesine ilişkin bilgiler vererek; laising yolu ile elde edilebilecek hizmetleri sıraladı. Demiray, son yıllarda finansal kiralama sistemine olan ilginin arttığını da vurguladı. Denizbank, “Rüzgar Bizden İlerlemek Sizden” sloganı ile yurt genelinde protokoller gerçekleştirerek ticari kuruluş sahiplerine uygun koşulda nakdi ve gayri nakdi kredi desteği sağlıyor. İmzalanan protokolle Denizbank’ın avantajlı kredi uygulamasından Ostim ORSİAD üyeleri de faydalanabilecek. Kredilerden yararlanmak isteyen sanayicilerin, ORSİAD’a ya da Denizbank Ostim şubesine başvurmaları gerekiyor.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.