Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

DSEI’de Hedef 12’den

Londra’da firmalarını tanıtan OSSA’ya ICDDA için talep yağdı.
Ostim Editör
13 Ekim 2015 16:51

Türk savunma sanayii, Londra’da gerçekleştirilen Savunma ve Güvenlik Malzemeleri Fuarı’nda (DSEI) gövde gösterisi yaptı. Türkiye fuara, aralarında OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi’nin de (OSSA) yer aldığı, toplam 14 Türk firma ile milli katılım gerçekleştirdi. Fuarda, OSSA standına gelen yabancı temsilciler, 2016’da üçüncüsü yapılacak Savunma ve Havacılıkta İşbirliği Günleri’ne yoğun talep gösterdi.

15-18 Eylül 2015 tarihlerinde Londra’da gerçekleşen DSEI’de, 36 ülkeden 1.500’e yakın firma ve askeri heyet yer aldı. Türkiye, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçı Birlikleri (SSI) organizasyonunda, OSSA’yla beraber toplam 14 Türk firması ile milli katılım gerçekleştirdi.

Fuar standında 4 gün boyunca yoğun görüşmelerde bulunan OSSA, katıldığı tüm etkinliklerde olduğu gibi DSEI’de de aktif faaliyetler yürüttü. Çok sayıda ülkeden devlet yetkilileriyle beraber, Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi ve Milli Savunma Bakanlığı bürokratlarını standında ağırlayan küme, üyelerinin üretim kabiliyetlerini tanıttı, muhtemel ihracat potansiyellerini araştırdı.

Konferanslara da katılan OSSA, sektör hakkında gelişmeleri inceledi ve iş bağlantılarını geliştirdi. OSSA’nın görüştüğü sektör temsilcileri OSSA üyelerinin üretim kabiliyetinden etkilendi.

OSSA, Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç tarafından verilen davette İngiliz firmalarıyla da bilgi paylaşımı gerçekleştirdi. 54 firmanın ziyaret etttiği OSSA, DSEI’ye 2013 yılında 12 üye firması ile katılmış ve SSM ile beraber aynı stantta yer almıştı.

ICDDA’ya katılım talepleri artıyor
Sektörün uluslararası nitelikteki önemli organizasyonları arasında gösterilen Ankara Savunma ve Havacılıkta İşbirliği Günleri de (ICDDA) OSSA ziyaretçilerinin gündemindeydi. OSSA tarafından organize edilen ICDDA’16 için bilgi alan yabancı firmaların yoğun talepleri ve olumlu görüşleri dikkat çekti. Her geçen yıl ilginin arttığı etkinliğin üçüncüsü 11-13 Ekim 2016 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek.
 

 

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.