Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Dünya Kültürleri OSTİM Teknik Üniversitesinde Buluştu

Sanayi Dünyasının Üniversitesi OSTİM Teknik Üniversitesi her yıl geleneksel olarak düzenlediği Uluslararası Kültür Günü’nün bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdi. Etkinlikte uluslararası öğrenciler, ülke büyükelçilikleri, uluslararası nitelikte sivil toplum kuruluşları kendi kültürlerini tanıttı.
Ostim Editör
17 Mayıs 2023 11:50

70 ayrı ülkeden yabancı öğrencilerin bulunduğu OSTİM Teknik Üniversitesinde öğrenciler farklı ülkelerin kültürlerini, yemeklerini ve danslarını deneyimledi.

OSTİM Teknik Üniversitesinde Campus Turkey sponsorluğunda organize edilen Uluslararası Kültür Günü, Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçisi Said Sani ez-Zahiri, Tacikistan Büyükelçisi Aşrafcon Gulov, Dominik Cumhuriyeti Büyükelçisi Elias Serulle’nin katılımıyla gerçekleşti. 

Uluslararası öğrencilerin, ülke büyükelçiliklerinin, uluslararası nitelikte sivil toplum kuruluşlarının kendi kültürlerini tanıttığı Uluslararası Kültür Gününde, Yunus Emre Enstitüsü, Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları, 8 ülke standı (İtalya, Tacikistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kazakistan, Kırgızistan, Somali, Paraguay, Sudan) dikkat çekici kültürleriyle mozaik oluşturdular. 

Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliğinin fotoğraf sergisi, Üniversitemiz Halk Dansları Topluluğu, Orta Doğu ve Afrika’dan yöresel dans gösterileriyle Uluslararası Kültür Gününe renk kattılar.  

“Uluslararası akademisyen ve öğrencilerimizi artırmayı hedefliyoruz”

Uluslararası Kültür Günü’nün açılış konuşmasını yapan OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Ali Yülek şunları ifade etti: “OSTİM Teknik Üniversitesi olarak uluslararasılaşma vizyonumuz doğrultusunda uluslararası akademisyenlerimizi ve öğrencilerimizi artırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda yerli ve yabancı akademisyen ve öğrencilerimizi bir araya getiren Uluslararası Kültür Günü etkinliği, üniversitemiz çatısı altında geleneksel olarak her yıl düzenleniyor. Bu özel günde yer alan ve etkinliğimize katkı sağlayarak kültürleriyle renk katan büyükelçiliklere, enstitülere ve temsilcilere teşekkürlerimi sunuyor, keyifli bir gün diliyorum.”

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.