Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ekopark “Resmen” Onaylandı

OSTİM Ekopark Projesi’nde mutlu son… Bir süredir onay bekleyen OSTİM Ekopark Projesi Bakanlar Kurulu Kararıyla onaylandı.
Ostim Editör
04 Nisan 2014 15:34

OSTİM Ekopark Projesi’nde mutlu son… Bir süredir onay bekleyen OSTİM Ekopark Projesi, 04 Nisan 2014 Cuma günü Resmi Gazete yayımlanan Bakanlar Kurulu’nun 2014/5939 sayılı; ‘Bazı Alanların Teknoloji Geliştirme Bölgesi Olarak Tespit Edilmesine ve Bazı Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin Sınırlarında Değişiklik Yapılmasına İlişkin Karar’ ile yürürlüğe girdi.

Kısaca Ekopark Projesi
OSTİM’de 87 dönümlük arazi üzerine kurulacak. Ekopark ile ülkemiz için stratejik öneme sahip enerji ve çevre teknolojileri alanında, bölgesel sanayi kuruluşlarının yeteneklerinin artırılacak. Bunun yanı sıra Ankara’daki 8 üniversite ile yurt genelindeki tüm üniversiteler ve katılımcı firmalar için enerji teknolojileri konusunda Ar-Ge fırsatları oluşturulacak.


OSTİM Ekopark, Ankara’daki üniversitelerde enerji konusunda çalışan birimler ile elektrik enerjisi alanında çalışmalar yürüten TEMSAN gibi kuruluşları bir araya getirerek; Türkiye’nin en büyük sorunu olan enerji üzerine çalışmaların yapılacağı bir teknoloji geliştirme bölgesi olacak.

OSTİM Ekopark Projesi’nin onayına ilişkin kararın detayları aşağıdaki linkte yer almaktadır.
www.resmigazete.gov.tr

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.