Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

"Elbirliği ile Bugünleri Atlatmalıyız"

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamları ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Yönetim Kurulu, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetimini ziyaret etti.
Ostim Editör
22 Temmuz 2016 12:19

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamları ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Yönetim Kurulu, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetimini ziyaret etti.

ORSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nedret Yener, “15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişiminin hepimizi derinden etkilediği bu üzücü günde; en büyük tesellimiz birliğimizin ve beraberliğimizin hiç olmadığı kadar güçlü bir biçimde ortaya çıkması olmuştur.” dedi.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Cumhurbaşkanımızın basiretli duruşu, halkımızın tek ses oluşu, muhalefetin demokrasiyi sahiplenmek için verdiği desteği, basının dikkatli tavrı sayesinde bu badirenin çok daha ciddi yaralar almadan atlatıldığını bildirdi.

ORSİAD’ın yeni Yönetimi temaslarına OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nden başladı. Başkan Nedret Yener ve beraberindeki Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri OSTİM Yönetim Kurulu’yla bir araya geldi.

“Elbirliği ile bugünleri atlatmalıyız”
Başkan Nedret Yener, ziyarette yeni döneme ilişkin görüşlerini paylaştı; hep birlikte güzel işler yapacaklarını ifade etti. Milli iradeye karşı düzenlenen darbe girişimine ilişkin açıklamalarda bulunan Yener, bu süreçte iş dünyasına önemli görevler düştüğünü vurguladı.

Yener, “Milletimiz bu süreçte birlik ve beraberlik duygusu ile hareket ederek laik demokratik Cumhuriyetimizin darbe almasına engel olmuştur. Bizler bundan sonra senlik benlik davasından uzak, kucaklayıcı bir duruş göstermeliyiz. Bu vesile ile de demokrasi uğruna verilen mücadelede şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralılarımıza başsağlığı diliyorum. Umarım ülkemiz bir an önce olması gerektiği gündemine döner, bizlerin gündemi sanayi olmalı, üretim olmalı. Bunun için de elbirliği ile bugünleri atlatmalıyız.” dedi.

“Devletin ve milletin yanında olma zamanı”
OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, sivil toplum örgütlerinin OSTİM OSB için önemine işaret etti. Yeni Yönetime hayırlı olsun dileklerini ileten Aydın, “Allah hayırlı hizmetlere vesile yapsın. Hepinizi tebrik ediyorum. Diğer arkadaşlarımız da güzel hizmetler yaptılar. Bu bir bayrak yarışıdır. Daha gelişmiş, üyesi çok bir ORSİAD’ı temenni ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Aydın, halkın çok büyük bir direnç gösterdiğini anlattı. Orhan Aydın şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanımızın basiretli duruşu, halkımızın tek ses oluşu, muhalefetin demokrasiyi sahiplenmek için verdiği desteği, basının dikkatli tavrı sayesinde bu badireyi çok daha ciddi yaralar almadan atlattık. Bizler yine dikkatli olmaya devam etmeliyiz. Darbe geçmişi çok fazla olan bir ülkeyiz. Demokrasimize sahip çıkmalıyız. Bu ülkenin kıymetini çok iyi bilmeli, bu süreci çok akıllı, ferasetli bir tavır göstererek geçirmeliyiz. Şu an devletin ve milletin yanında olma zamanı. Bugün her birimiz hiçbir siyasi görüşün, partinin, kesimin tarafında değil, demokrasimizin tarafındayız. Bunun için iyilik mücadelemizi sonuna kadar vermeliyiz. Demokrasimize sahip çıkmalıyız. Bizler Atatürk’ten aldığımız cesaretle atlattık bunları. O ruhu hala taşıyoruz.”

“Daha çok üretmeliyiz”
Türkiye’nin şu anda tarih yazdığının altını çizen Başkan Aydın, yeniden birbirimize sarılıp, kucaklaştığımızı söyledi. Aydın şöyle devam etti: “Devletimizin, Milletimizin ve Hükümetimizin yanında durulması, ayrı bir ses olmadan tek vücut devam etmemiz gerekiyor. Biz sanayiciler ülkemiz için böyle zamanlarda işlerimize daha çok odaklanmalı, daha çok üretmeli, teknolojimiz ile birlikte büyümeliyiz. Bunun için özellikle OSTİM’deki firmalarımıza çok güveniyorum. Buradaki sanayicimiz başaracaktır bunu. Ülke olarak hepimizin başı sağ olsun.”

HABER AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.