Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

ESO Yerli ve Milli Üretim Mesajı Verdi

OSTİM’i ziyaret eden Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, yerli ve milli üretimin kıymetli olduğunu, her fırsatta yerli üretime vurgu yaptıklarını dile getirdi.
Ostim Editör
18 Şubat 2020 13:24

ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, Başkan Yardımcısı Fatih Düş ve Yönetim Kurulu Üyesi Gürhan Albayrak ile birlikte OSTİM’i ziyaret etti.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, sektörel kümelenme çalışmaları hakkında ESO Yönetimine bilgi verdi.

Yerli ve milli üretimde kümelenmelerin önemine dikkati çeken Aydın, “Ankara Metrosunda 200’e yakın parçayı yerlileştirdik. Sonrasında yapılacak metro ihalesinde yerli katkı payı şartı konulur mu? Düşüncesiyle çalışmalara başladık. Ankara metro ihalesinde yüzde 51 yerli şartı yazılmasıyla birlikte Türkiye’de raylı sistemlerle ilgili bir şuur oluştu.” dedi.

"Özel sektör inisiyatifi oluşturmalıyız"

ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, yerli ve milli üretimin kıymetli olduğunu ifade etti. Kendilerinin de her fırsatta yerli üretime vurgu yaptıklarını bildiren Kesikbaş, OSTİM’de yapılan çalışmalara dikkati çekerek, “OSTİM’i çok takdir ediyoruz. Çok güzel işler yapıyorsunuz.” değerlendirmesini yaptı.

Eskişehir’de de raylı sistemler sektöründe pek firma olduğunu dile getiren Başkan Kesikbaş, “Raylı sistemlerle ilgili, Eskişehir, Ankara ve Bursa’nın sanayi odaları temsilcilerinin de içinde olduğu bölgesel bir yapı, raylı sistemlerle ilgili özel sektör inisiyatifi oluşturmalıyız.” önerisinde bulundu.

Görüşmenin ardından, Orhan Aydın, ESO Yönetimine OSTİM’de faaliyet gösteren kümelenmeleri ve projelerini yerinde tanıttı.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.