Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

EYDEP’in İlk Eğitimi OSTİM’de

Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme Projesi’nin (EYDEP) ilk eğitimi OSTİM’de gerçekleştirildi.
Ostim Editör
17 Mart 2017 16:02

Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) tarafından, sanayi içerisinde faaliyet gösteren firmaların savunma sektörüne nitelikli tedarikçi olabilmeleri, durum analizlerinin yapılması ve gelişme planlarının oluşturulması amacıyla başlatılan Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme Projesi’nin  (EYDEP) ilk eğitimi OSTİM’de gerçekleşti.

OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Konferan Salonu’nda OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) ev sahipliğinde düzenlenen eğitim SSM tarafından belirleniyor. Eğitime, T.C. Milli Savunma Bakanlığı, Vakıf şirketleri, ilgili küme ve dernek çalışanları, sanayiciler katıldı.

Proje kapsamında; savunma, havacılık ve uzay firmalarının değerlendirmelerinin yapılması ve bu firmaların savunma sektörü projelerinden daha nitelikli pay alabilmeleri hedefleniyor.

EYDEP sayesinde yeni yatırımlar, teşvik modelleri ve teknolojik gelişim stratejileri daha kolay tasarlanabilecek ve uygulanabilecek. Proje sürecinde, savunma sanayiinde ana yüklenici olan firmaları ve SSM’nin ilgili personeli, denetçi olarak eğitilecek ve görev yapacak.

AS9100 Rev. D Eğitimleri

Kalite standartlarındaki revizyonlar hakkında üye firmalarını bilgilendiren OSSA, firmalardan gelen eğitim ve danışmanlık taleplerini karşılıyor.

Küme, havacılık sektöründe yer alan firmaların, uluslararası havacılık ve uzay sektörü ile ilgili standartlarına ulaşması için zorunlu AS 9100 standardını firmalarına kazandırmaya yönelik eğitim programı düzenledi

Sektör ürünlerinin güvenlik, güvenilirlik ve yasal zorunluluk gereklilikleri için büyük önem taşıyan 3 günlük önce ISO 9001:2015 ardından AS9100 Rev. D standardı eğitimi verildi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.