Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Garanti KOBİ vadelerini 36 aya çıkardı

Garanti Bankası, KOBİ Bankacılığı kapsamındaki yatırım kredilerinin vadesini 36 aya çıkardı ve faizi de tüm vadelerde yüzde 1.95'e düşürdü.
Ostim Editör
02 Aralık 2011 13:06

Garanti Bankası, KOBİ Bankacılığı kapsamındaki yatırım kredilerinin vadesini 36 aya çıkardı ve faizi de tüm vadelerde yüzde 1.95'e düşürdü.

Garanti Bankası, KOBİ Bankacılığı kapsamındaki yatırım kredilerinin vadesini 36 aya çıkardı ve faizi de tüm vadelerde yüzde 1.95'e düşürdü. Garanti Bankası, "KOBİ Bankacılığı" kapsamındaki yatırım kredilerinin vadesini 36 aya çıkardı ve faizi tüm vadelerde yüzde 1.95'e düşürdü. Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı 'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere yaptığı açıklamada, ekonomik kalkınmanın temeli olarak gördükleri KOBİ'lere 2005 yılında 1.5 milyar YTL kredi kullandırmayı amaçladıklarını kaydetti. Karadere, yatırım yapmak isteyen işletmelere, esnek geri ödeme planının yanı sıra faiz ve vade avantajları getirdiklerini de söyledi. Buna göre Garanti Bankası teknoloji, geliştirme, makina yenileme ve işyeri yenileme gibi 1-36 ay vadeli KOBİ yatırım kredilerine yüzde 1.95 oranında faiz uygulayacak. Garanti Bankası 'ndaki yeni yapılanma hakkında da bilgi veren Karadere, "İşletme Bankacılığı işkolumuz, resmi cirosu 1 milyon dolara kadar olan firmalara hizmet veriyordu. Müşteri tabanımızı genişleterek cirosu 5 milyon dolara kadar olan firmalara KOBİ Bankacılığı çatısı altında hizmet vermeye başladık" dedi. Karadere, genel müdürlük, bölge müdürlüğü ve şube organizasyonlarının, KOBİ Bankacılığı kapsamına giren müşterilere uzmanlaşmış kadrolarla doğrudan hizmet verebilecek şekilde yeniden örgütlediklerini de kaydetti. Karadere, farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin nakit akışları ve kredi ihtiyaçlarına özel ürünler geliştirdiklerini anlattı.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.