Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

“Geleceği ve Eğitimi Eksenimize Aldık”

OSTİM Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, “Vakıf senedini yazarken sürdürülebilir ve gelecek nesillere aktarılacak işlerin yapılması için çalıştık. OSTİM’lilerin geleceğini iyileştirsin, firmalarımızın en önemli eksiği olan ve onların insan kalitesini de artıracak eğitimi eksenimize aldık.” dedi.
Ostim Editör
02 Nisan 2021 15:44

OSTİM Vakfı Mütevelli Heyeti Toplantısı, OSTİM OSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda oy birliğiyle Divan Başkanlığına Mehmet Zeki Sayın, yardımcılığına Mehmet Ali Bulut, oy saymanlığına da Serdar Marasalı seçildi.  

“Cevat Dündar’ın hayalini gerçekleştirmeye çalışıyoruz”

OSTİM Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, vakfın kuruluş amaçlarını hatırlattı. OSTİM’in kurucusu merhum Cevat Dündar ve çalışma arkadaşlarını hayırla yad eden Aydın, şu görüşleri aktardı: “Cevat Dündar’ın hayalini gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Sayın Mehmet Zeki Sayın ile birlikte vakıf senedini yazarken sürdürülebilir ve gelecek nesillere aktarılacak işlerin yapılması için çalıştık. OSTİM’lilerin geleceğini iyileştirsin, firmalarımızın en önemli eksiği olan ve onların insan kalitesini de artıracak eğitimi eksenimize aldık.

O tarihte vakıf senedimize teknopark kurulması hedefini yazmıştık; daha Türkiye’de örneği yoktu. Ostim Teknopark A.Ş.’de çok heyecan verici işler yapılıyor, genişleme bölgelerini de hayata geçirirsek Ankara’nın en önemli teknoparkı olacağız.

Son yıllarda en çok odaklandığımız üniversitemizi hayata geçirmeyi Allah nasip etti. Matematikle hesapla olacak bir iş değil, Cenab-ı Allah öyle sebepler halketti ki Ankara’nın 20-30 yıl önce kurulmuş üniversitelerinin seviyesine ulaşmış olacağız önümüzdeki yıl. Bir sonraki yıl itibariyle 38 bölüm faaliyete geçecek.”

Toplantıda daha sonra Vakıf Müdürü Gülnaz Karaosmanoğlu tarafından 2019 ve 2020 yıllarının faaliyetleri paylaşıldı.

Toplantının devamında; OSTİM Yatırım Genel Müdürü Abdullah Çörtü, Ostim Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar, OSTİM Proje ve Teknoloji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Behzat Zeydan, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı ve OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, kurumlarının faaliyetleri ve çalışmaları hakkında mütevelli heyete bilgi verdi.

Denetim Kurulu ve gelir gider tablosu ayrı ayrı okunarak müzakereye açıldı. Yapılan oylamada raporlar oy birliğiyle ibra edildi.

Yapılan oylamada, OSTİM Vakfı yeni yönetim kuruluna şu isimler seçildi: Orhan Aydın, Sıtkı Öztuna, Mehmet Zeki Sayın, Behzat Zeydan, Gülnaz Karaosmanoğlu, Hamza Akca ve Recep Peker.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.