Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

“Geleceğimiz Erimesin” Projesi’ne Ostim desteği

TEMA ve TURMEPA’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği Geleceğimiz Erimesin kampanyasının eğitim çalışmaları başladı. OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, projeye sponsor olarak destek veriyor.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

TEMA ve TURMEPA’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği Geleceğimiz Erimesin kampanyasının eğitim çalışmaları başladı. OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, projeye sponsor olarak destek veriyor.

Küresel ısınma ve iklim değişikliklerine karşı, ilk kez iki sivil toplum kuruluşu el ele vererek yurt çapında eğitimler vermek üzere bir kampanya başlattı. Çevre konusunda önemli bir adım olarak TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı) ve TURMEPA (Deniz Temiz Derneği) tarafından başlatılan “Geleceğimiz Erimesin” kampanyası kapsamında ANKAMALL Alışveriş Merkezi önünde bir tanıtım organizasyonu düzenlendi. TEMA Vakfı Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Doğan, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, TEMA Ankara Temsilcisi Mukadder Ekremoğlu, eğitimciler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katıldığı organizasyona Ankara Seymenleri’nin gösterisi ile başlandı. Ardından TEMA Vakfı’na üye okulların minik öğrencilerinden oluşan koro şarkılarıyla alanda bulunan katılımcıları neşelendirdi.

Kampanyaya ilişkin bir konuşma yapan TEMA Vakfı Genel Müdürü Doğan, projeye her kesimden destek verilmesi gerektiğini belirterek, “Çevre bilincini yerleştirebilmek çok önemli. Uzun soluklu bu projede amacımız geniş kitlelere düşüncemizi anlatabilmek” dedi. TEMA Ankara Temsilcisi Ekremoğlu ise projeye sponsor olarak destek veren OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’ne teşekkür ederek, farklı projelerde de OSTİM’den destek beklediklerini söyledi.

OSTİM binasına büyük ilgi
Konuşmaların ardından eğitim ‘TIR’ında katılımcılara projeyle ilgili bir sunum yapıldı. Küresel ısınma ve iklim değişikliği konusunda beklenen sorunların ve neler yapılabileceği noktasında bilgilerin verildiği sunum sonrasında OSTİM’in yeni hizmet binası hakkında davetlilere kısa bir sinevizyon gösterisi yapıldı. Enerji verimliliği ve alternatif enerji kaynaklarının kullanımı konusunda Türkiye’de örnek teşkil bina ile ilgili bilgileri dikkatli bir şekilde takip eden katılımcılar, sunumu büyük bir hayranlıkla izlediler ve OSTİM’i başarısından dolayı kutladılar.

Kampanyada neler yapılacak?
TURMEPA’nın özel donanımlı eğitim teknesi, eğitim için gerekli olan elektrik enerjisini rüzgar enerjisinden yararlanarak sağlayacak. Geçtiğimiz ay içerisinde Göcek’ten Kalkan’a hareket eden tekne, kıyı il ve ilçelerinde yaşayan vatandaşlarla buluşacak. TEMA’nın eğitimler için gerekli elektrik enerjisini güneş panelleriyle sağladığı ve aynı anda 40 kişiye eğitim verebilen kapalı eğitim salonuna sahip ‘TIR’ı ise tüm vatandaşların ziyaretine açık olacak ve şehir şehir dolaşacak. Kampanyanın çok daha fazla sayıda kişiye ulaşması için tüm kişi ve kuruluşlara da destek çağrısı yapılıyor. Kampanyaya bağış yapmak için Avea, Turkcell veya Vodafone hatlarından 4014’e SMS atılabiliyor veya banka hesap numaralarından bağış yapılabiliyor.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.