Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Geleceğin Ekonomisinde Hindistan’ın Önemi Büyük

Türkiye ve Hindistan arasındaki iş birliğini artırmak amacıyla düzenlenen Yatırım ve İş birliği Sanal Zirvesi’ne katılan OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Hindistan’ın geleceğin ekonomisindeki öneminin farkında olduklarını ve iş birliklerini artırmak amacıyla yoğun çaba sarf edeceklerini söyledi.
Ostim Editör
27 Nisan 2021 16:28

Hindistan'ın Maharashtra Eyaleti tarafından, Türkiye ve Hindistan arasındaki iş birliğini artırma amacıyla Yatırım ve İş Birliği Sanal Zirvesi düzenlendi. Zirvede; OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ile İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi (İŞİM) Yönetim Kurulu Başkanı Halide Rasim konuşmacı olarak katıldı.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, bölge hakkında bilgi vererek OSTİM’in 6 bin 200 KOBİ’nin, 7 stratejik sektörde kümelenmenin, 2 teknoparkın, OSTİM Teknik Üniversitesi ile kamu kurumlarının bir arada bulunduğu bir sanayi ekosistemi olduğunu kaydetti.

Orhan Aydın, “Bölgemizdeki imkan ve kabiliyetlerle Maharashtra Eyaleti’ni bir araya getirerek iş birliklerini hayata geçirme gayreti içinde olmamız gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Sürdürülebilir sanayi bölgeleri ile ilgili çalışmalarda bulunmak üzere daha önce Hindistan’ı ziyaret ettiklerini belirten Aydın, Hindistan’ın ve Maharashtra Eyaleti’nin geleceğin ekonomisinde büyük öneminin farkında olduklarını söyledi; kurum olarak iş birliklerini artırmak amacıyla yoğun çaba sarf edeceklerinin altını çizdi.

İŞİM Yönetim Kurulu Başkanı Halide Rasim de bir konuşma yaparak, üretim kabiliyetlerini anlattı, iş birliklerine yönelik görüşlerini paylaştı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.