Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Geleceğin Kamu Yöneticilerine OSTİM’de Oryantasyon Eğitimi

T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığında göreve yeni başlayan uzman yardımcıları oryantasyon eğitimi kapsamında OSTİM’de sanayi üretimi, teknoloji geliştirme ve akademi alanında bilgiler aldı.
Ostim Editör
26 Temmuz 2023 16:48

OSTİM OSB Bölge Müdürlüğünde OSTİM OSB Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Özelge, uzman yardımcılarına bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi verdi. İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi Koordinatörü Fevzi Gökalp, OSTİM’in yapısı, kümelenmeler ve çalışmaları anlattı.

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi üyesi EMGE Elektro Mekanik Gereçler Endüstrisi A.Ş. firmasının ürünleri ve üretim süreçlerini yerinden inceleyen uzman yardımcıları, Ostim Teknopark’ta kuluçka merkezi ve Prota Teknoloji Üretim Atölyesi’nde bilgi aldı. Ostim Teknopark firması Elmed A.Ş.’yi ziyaret eden uzman yardımcılarına firma genel Müdürü Sinan Kabakçı, dünyada önemli bir marka haline gelen böbrek taşı kırma robotu hakkında bilgi verdi.

Oryantasyon programı kapsamında OSTİM Teknik Üniversitesini de ziyaret eden uzman yardımcılarına Rektör Prof. Dr. Murat Yülek planlama süreçlerinde saha ile yakın çalışmanın önemini anlatarak, OSTİM Teknik Üniversitesinin Sanayi Politikaları ve Teknoloji Yönetimi programı başta olmak üzere tüm yüksek lisans programlarına katılmaya davet etti. Yülek, her bir uzman yardımcısının gelecekte kamunun önemli kurumlarında yöneticisi olmaya aday olduklarını vurguladı.

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünsal Sığrı da uzman yardımcılarına üniversitenin eğitim modeli ve farklıları hakkında bilgi verdi.   

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.