Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Genç girişimcilere Ostim deneyimi

•ODTÜ Genç Girişimciler Derneği’nin KOBİ komitesince düzenlediği bilgilendirme toplantısında genç mühendis adayları Ostim’i yakından tanırken, bölgede faaliyet gösteren iş adamlarının başarı öykülerini dinlediler.
Ostim Editör
07 Aralık 2011 00:00

Ostim’deki Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı salonunda düzenlenen toplantıya yaklaşık yüz kadar ODTÜ öğrencisi katıldı. Ostim Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Sıtkı Öztuna toplantıyı açarken yaptığı konuşmada bölgeyi tanıtarak, yönetim yapısı ve tarihçesi hakkında bilgi verdi.

Öztuna, “Ostim’in yönetim anlayışında dört duvarın inşası yerine bu duvarların gerisindeki yapılanmaya ruh vermek vardır. Ostim sadece ulusal boyutta değil, uluslar arası sanayi yerleşkeleri arayışında da felsefesi ve organizasyon yapısı ile model olmaktadır. Bölgemiz Ankara’da genç girişimcilerimiz ve istihdam edilmeye hazır gençlerimiz için de bir çözüm merkezidir” diye konuştu.

Ostim OSB Müdürü Ahmet Rıza Balım bölgenin yönetim organizasyon ve yaptığı altyapı çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Ostim Yatırım AŞ Koordinatörü Abdullah Çörtü de şirketin vizyonunu ve Ostimli KOBİ’lerle yaptığı güç birliği çalışmalarını anlattı.
Bölge firmalarından Senkron Plastik firması sahibi Şenol Kervanoğlu ve Manas Elektronik firması sahibi Ahmet Görür ise kurucusu ve yöneticisi oldukları şirketlerin başarı öykülerini anlattılar.

Konuşmacılar genç girişimci adaylarına; ortaklık ve ekip çalışmasına inanmaları, proje odaklı düşünmeleri, kurumsallaşmaya önem vermeleri, başarılı olmaya öncelik tanıyıp ilkeli çalışmaları durumunda parasal kazancın kendiliğinden geleceğini söylediler.


 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.