Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Genel Meclis sanayicileri keşfetti

Ankara İl Genel Meclisi Başkanı Emrullah Eren’in başkanlığında bir heyet OSTİM Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti.
Ostim Editör
07 Aralık 2011 00:00

Ankara İl Genel Meclisi Başkanı Emrullah Eren’in başkanlığında bir heyet OSTİM Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. İl Genel Meclisi Başkanı Eren, 2005 yılında çıkartılan 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Yasası’nın özel idarelere bölgesel kalkınmaya yönelik görevler yüklediğini, bu kapsamda Ankara il merkezi ve ilçelerdeki OSB’ler başta olmak üzere, ekonomik projelere destek olacaklarını anlattı.

Özel idareler bünyesinde “Strateji Geliştirme Müdürlüğü” adıyla birimler kurulduğunu bildiren Eren, bu birimlerin üniversiteler, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının görüşleri alınarak özel idare stratejik planları oluşturacaklarını söyledi.

Görevlerinin Ankara vilayetini kalkındırmak olduğunu anlatan Eren, “Sanayi bölgelerimizin sorunlarını tespit edeceğiz, yöneticilerinin önerilerini alacağız ve birlikte projeler yapmaya çalışacağız. İşin içinde ve başında olan meslek örgütlerimizde, kamu kuruluşlarımızda Ankara iline ilişkin veri bulamıyoruz. Sanayi ve ekonomi alanında atılacak adımlara ışık tutacak raporlar yok. İl Sanayi ve Ticaret Müdürlüğü’nü daha işlevsel hale getireceğiz. Sanayi müdürlüğünü sanayinin yoğunlaştığı Ostim gibi bir bölgeye taşımak daha uygun olabilir düşüncesindeyim” dedi. Eren, bölgesel kalkınmada rol alabilmek için yeni yasanın verdiği yetkileri kullanarak, “Özel İdare Yatırım A.Ş” adıyla bir şirket kurulacağını da açıkladı.

Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Aydın da, Ankara’da yerel ve mülki idarelerin sanayi bölgelerine ideal ilgiyi ve desteği veremediklerini söyledi. İl Genel Meclisi heyetinin yaklaşımını olumlu bir adım olarak değerlendirdiklerini vurgulayan Aydın, Ostim olarak İl Genel Meclisi öncülüğünde İl Özel İdaresi’nin bölgesel kalkınmaya yönelik projelerinde yer alabileceklerini belirtti.

Foto altı:


Ostim’de Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’la yapılan toplantıya İl Genel Meclisi Başkanı Emrullah Eren, Meclis Başkan Vekili İbrahim Başeyer, Meclis Üyesi ve Sanayi Ticaret Komisyonu Başkanı Mehmet Aydın, Meclis Üyeleri Cemalettin Aydos ve Emre Aydın katıldı.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.