Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Gıda sicil belgelerini OSB verecek

Ostim OSB Müdürlüğü gerekli uzman eleman ve teknik donanımı temin ederek Gıda Sicil Belgesi düzenlemeye başladı. Yetkililer gıda üretim sektöründe sıkı denetim yapılacağını belittiler.
Ostim Editör
07 Aralık 2011 10:37

•Ostim OSB Müdürlüğü gerekli uzman eleman ve teknik donanımı temin ederek Gıda Sicil Belgesi düzenlemeye başladı. Yetkililer gıda üretim sektöründe sıkı denetim yapılacağını belittiler.

Ostim OSB, işyeri açma ve çalışma ruhsatlarının yanı sıra gıda sicil belgelerini de düzenliyor. Bir yıl önce 5393 Sayılı Belediye Yasası içerisinde işyeri açma ve çalıştırma ruhsat verme yetkisi ile gıda sicil belgesi düzenleme yetkisi OSB’lere verilmişti.
OSB yetkilileri, bir yılı aşkın süredir yeni yasaya istinaden hizmet verdiklerini, ancak direkt insan sağlığı ile ilgili olan Gıda Sicil Belgesi konusunda gerekli denetimin yapılmasının bu konuda yeterli bilgi ve donanımın tam olması ile mümkün olabileceğini belirttiler. OSB İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsat Müdürü Haluk Yüce, “Ostim OSB olarak hizmet alımı yoluna giderek bünyemizde gıda bilim ve teknolojisi mezunu ziraat mühendisi istihdam etmeye başladık. Bu düzenlemeyi takiben yemek üretimi yapan yerler öncelikli olmak üzere denetim ve kontrol çalışmalarını yoğunlaştıracağız. İdare olarak bölgemizde iş adamı, sanayici ve çalışanlarımızın beklentileri doğrultusunda hizmet kalitemizi yükseltmek istiyoruz” dedi.

Kaynak :

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.