Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Gökçek, Başkent’e AB ayarı yapıyor

AB müzakerelerine ev sahipliği yapmaya hazırlanan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, şehir içi ulaşım, çevre ve sosyal konularda yeni projelerini hayata geçirmeye başladı.
Ostim Editör
02 Aralık 2011 13:04

AB müzakerelerine ev sahipliği yapmaya hazırlanan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, şehir içi ulaşım, çevre ve sosyal konularda yeni projelerini hayata geçirmeye başladı.

AB müzakerelerine ev sahipliği yapmaya hazırlanan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, şehir içi ulaşım, çevre ve sosyal konularda yeni projelerini hayata geçirmeye başladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun Güvenpark'ta bulunan minibüs ve otobüs duraklarının yer altına alınması projesine onay verdiğini açıkladı. Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun yaptığı toplantıya başkan Melih Gökçek'te katıldı. Gökçek burada, mevcut otobüs ve minibüs duraklarının bulunduğu alanı aşmamak şartıyla yerin altına alınması projesini benimsediklerini belirtti. Otobüs ve minibüs duraklarının yerin altına alınmasıyla görsel kirliliğin ortadan kalkacağını ifade eden Gökçek, "Güvenpark'ta yapılacak çalışmalarla ilgili bir proje yarışması açılması da benimsendi" diye konuştu. Mitingler Park Doğasını Öldürdü Güvenpark'ın yanı sıra Abdi İpekçi Parkı'nın da düzenleneceğini açıklayan Melih Gökçek, bu parkta sık sık mitingler yapıldığını, tüm bitki örtüsünün bu miting ve toplantılarda yok olduğunu ifade etti. Gökçek, "Hem Güvenpark'ı hem de Abdi İpekçi Parkı'nı miting alanı olmaktan kurtararak halkın rahatça oturup dinleneceği bir alan haline getirmeyi hedefliyoruz" dedi. Samsun Yolu Çevresinde 7 Bin Gecekondu Yıkılacak Ankara Büyükşehir Belediyesi, Esenboğa Protokol Yolu'na uyguladığı "Kentsel Dönüşüm Projesi"nin benzerini Ankara'nın doğu girişi Samsun Yolu çevresinde de gerçekleştirecek. Konuyla ilgili bilgi veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Mamak'ı ayağa kaldırmak için harekete geçtiklerini, Esenboğa Protokol Yolu'nda uygulanan projenin bir benzerinin Mamak'ta Samsun Yolu çevresinde Ankara Büyükşehir Belediyesi, Toplu Konut İdaresi ve Mamak Belediyesi ile birlikte uygulanacağını söyledi. Gökçek, proje kapsamında Samsun Yolu çevresinde 7 bin gecekondunun da yıkılacağını ifade etti. Görme Engelliler İnternette Buluşuyor Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından görme engelliler için açılan, Beşevler Ankaray İstasyonu içerisindeki internetkafe, birçok engellinin bilgisayar ortamında buluşmasını sağlıyor. Görme engelliler için dizayn edilen ve programlanan bilgisayarlarda, engellilerin kulaklık sistemi ile araştırma yapabildiği bildirildi. İnternetkafede ayrıca görme engelliler için, "Braille" kabartma yazı tekniği ile hazırlanmış kitaplar da bulunuyor.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.