Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Güçlü Bir Geleceğin Yegâne Şartı Üretim

OSTİM OSB Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, üretime çok inandıklarını belirterek, “Üretim, istihdam olmadan, insanlar iş ve aş elde etmeden toplumda konuşulan hiçbir sorunun çaresi ve çözümü yok. Bizim üzerimize düşen; üretim yapan insanların firmalarına ne ekleyebiliriz, ne katabiliriz? Daha fazla üretmeleri için onların önünü nasıl açabiliriz? Sürekli bizim kafa yorduğumuz konu burası.” dedi.
Ostim Editör
06 Mayıs 2019 08:54

OSTİM OSB Genel Kurul Toplantısı, OSTİM OSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 2018 faaliyetlerinin paylaşılarak 2019 çalışma programının aktarıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, güçlü bir gelecek için üretim olgusunun altını çizdi.

OSTİM OSB’nin vizyonunun, ‘Beklentilerin ötesinde hizmet sunarak, üretim ve tedarikte ilk akla gelen, yerli, milli, rekabetçi çözümler ile Türk sanayisine yön veren, sürdürülebilir, küresel ve öncü sanayi bölgesi olmak.’ olduğunu hatırlatan Başkan Aydın, bölgedeki firmaların rekabet güçlerinin artırılmasının öncelikli hedefleri olduğunu kaydetti.

OSTİM, OSB sınırlarından ibaret değil

OSTİM’in OSB sınırlarından ibaret olmadığının altını çizen Orhan Aydın, “Bazen Ankara çanağını kapsayıcı faaliyetler yapıyoruz. Bazen bunun da ötesine çıkıyoruz; Türkiye’yi kapsayıcı faaliyetler yapıyoruz. Hatta bunu da bazen aşıyoruz, uluslararası bir takım faaliyetlerin de içinde bulunuyoruz. Yani biz sadece bu mahallede oyun oynayan bir mahalle takımı değil uluslararası arenada firmalarımızla, organizasyonlarımızla, projelerimizle bütün dünyayı takip eden, onlarla birlikte iş yapabilen ve kendisini onlarla mukayese edebilen bir ortamda olmanın gururunu sizlerle birlikte yaşıyoruz.” dedi.

Üretim olmadan sorunların çözümü yok

Üretime çok inandıklarını bildiren Aydın, Genel Kuruldaki konuşmasında şunları söyledi: “Üretim olmadan hiçbir sorunun çözümünü ben göremiyorum. Yani üretim, istihdam olmadan, insanlar iş ve aş elde etmeden toplumda konuşulan hiçbir sorunun çaresi ve çözümü yok. Peki ne yapacağız? Bizim üzerimize düşen üretim yapan insanların firmalarına ne ekleyebiliriz, ne katabiliriz? Daha fazla üretmeleri için onların önünü nasıl açabiliriz? Sürekli bizim kafa yorduğumuz konu burası.

Hedef yüzde 100 müşteri memnuniyeti

Elbette biz burada belediye hizmetleri yapıyoruz. Bu hizmetleri de biz belediyeden daha nitelikli daha hızlı daha aktif olarak çözmemiz lazım.  Tek çatı altında bütün firmalarımızın sorunlarını çözebilecek; tek durak ofis olarak bu hizmetleri rekabetçi bir şekilde sunabiliyoruz. Belediyeden daha hızlıyız, ucuzuz ve etkiniz bu faaliyetleri sürdürüyoruz. Varlık sebebimiz bu. Bunu yaparken firmalarımızdan bu yaptığımız hizmetlerin karşılığını tek tek soruyoruz. Buradan yüzde 100 memnun olarak ayrılıp ayrılmadığı kendisine telefonda soruluyor. Bunu yüzde 97-98 seviyelerinde tutmaya çalışıyoruz. Şikayeti, memnuniyetsizliği olan firmalarımızı da olabildiğince ziyaret ediyoruz. Onları da memnun etmek için elimizden gelen çabayı sarf etmeye çalışıyoruz. Amacımız; yüzde 100 müşteri memnuniyeti. Bu konuda tek başımıza sadece yöneticiler olarak üstesinden gelinmesi, mümkün değil. Topyekûn ekip olarak, takım olarak tüm çalışanlar olarak bunu yapıyoruz. Eğer böyle bir başarı varsa bunun arkasında kesinlikle sadece yönetim olarak bizler değil bizim çalışan değerli arkadaşlarımız var. Tüm çalışanlarımıza bu vesileyle teşekkür ediyorum. Yönetim ve Denetim Kurulumuza, delegelerimize, paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bütün amacımız; OSTİM’deki firmalarımızı ve OSTİM’in organizasyonuyla oluşturulan kümedeki firmalarımızı daha verimli, etkili, üretim odaklı yapma gayreti içerisinde bundan sonra da çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

OSTİM, Türkiye’ye örnek

Biz OSTİM olarak Türkiye’deki diğer emsal bölgelerden daha iyi ve önde olmak hedefindeyiz. Kendimizi bazen mukayese ediyoruz. Türkiye’nin birçok şehrinden, kurumundan ve kuruluşundan Ankara’ya OSTİM’e gelip; ‘Siz güzel şeyler yapıyorsunuz burada. Biz de kendi bölgemize buna benzer şeyler yapmak istiyoruz. Bunu nasıl yapabiliriz?’ sorusunu bize soruyorlarsa bu bizi hakikaten motive ediyor. OSTİM’i daha yukarılara taşımak çabasıyla hep birlikte inşallah daha güzel şeyleri birlikte yapmak ümit ve dileğiyle.”

Konuşmaların ardından OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı tarafından 2018 faaliyetleri anlatıldı. 2019 çalışma programı hakkında da bilgi veren Arıcı, “Faaliyetlerimizin hemen hemen tamamı buradaki üreticilerimizin işlerini kolaylaştırma, katkı verme ve onların bürokratik işlerini hızlandırmaya yönelik.” dedi.

Toplantıda; 2018 faaliyet raporu, 2019 çalışma programı, gelir ve gider hesapları, 2019 bütçesi ve denetim kurulu raporu okunarak müzakere edildikten sonra oy birliğiyle ibra edildi.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.