Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Gül, iş dünyasına destek olacak

AK Parti Kayseri Milletvekili Abdullah Gül, 28 Ağustos’ta yapılan oylamada Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı seçildi.
Ostim Editör
07 Aralık 2011 00:00

 

AK Parti Kayseri Milletvekili Abdullah Gül, 28 Ağustos’ta yapılan oylamada Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı seçildi.
Gül’ün seçilişi iş dünyasında da olumlu karşılandı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, iş dünyası olarak, daha güçlü hale gelebilmek için, Cumhurbaşkanının önümüzdeki dönemde yurt dışı temaslarında ekonomik bacak olmasını beklediklerini ifade etti.

Hisarcıklıoğlu şöyle dedi: “Dünya aynı dünya, dünya büyümedi. O zaman dünyadaki ülkeler mevcut pastadaki paylarını büyütüyorlar. Bizim de mevcut ekonomik pastadaki payımızı büyütüyor olmamız lazım. Bugün dünyanın ticaretinden almış olduğumuz pay % 1. Biz bunu artırırsak ancak o zaman ülkemizin refah payını artırabileceğiz, ancak o zaman insanlarımızın refahını, zenginliğini artırabiliriz, ancak o zaman insanların işsizliğine çözüm bulabiliriz. Bunu da yapabilmek için içeriye değil dünyaya mal satıyor olmanız lazım, dünyayla alışveriş içinde olmanız lazım. Çünkü içerideki tüketim belli, eğer dünyaya satamazsanız mümkün değil. O zaman birinci gündemimize bütün ülkelerin, gelişmiş ülkelerin yaptığı gibi esas ana merkezlerine, odaklarına ekonomiyi oturtturmak durumunda, ekonomiyi dışa açmak durumunda. Bu açıdan da baktığımız zaman, inşallah Sayın Gül de Cumhurbaşkanlığı döneminde gerek Sayın Özal, gerek Sayın Demirel’in cumhurbaşkanlığı dönemlerindeki yurt dışına açılımların daha iyisini yaşayacağımız inancı içindeyim.”

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.