Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Güldoğan: “OSTİM’le Aynı Dili Konuşuyoruz”

Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Sedat Güldoğan, Sanayileşme Daire Başkanı Bilal Aktaş ve Sektör Müdürü Arif Sezgin, OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) üyeleriyle bir araya geldi.
Ostim Editör
14 Haziran 2014 09:24

Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Sedat Güldoğan, Sanayileşme Daire Başkanı Bilal Aktaş ve Sektör Müdürü Arif Sezgin, OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) üyeleriyle bir araya geldi.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın (SSM) yürüttüğü çalışmalar hakkında sektör temsilcilerini bilgilendiren Sedat Güldoğan, yan sanayi firmaların teknoloji gelişimleri için gerçekleştirdikleri çalışmalara değindi. Güldoğan, “Dilimleri küçültüp herkese dağıtmak yerine pastayı büyütmeyi hedefliyoruz.” dedi.

“Sektör için ikinci tur başladı”
2023 hedefleri için savunma sanayini işaret eden Sedat Güldoğan, “Türkiye 2023’e gidecekse teknolojik sıçramayı savunma sanayi üzerinden yapacak, diğer sektörleri de savunma sanayi modeli üzerinden düzenleyecektir. OSTİM’deki bilinç çok yüksek. Sizin burada olmanız bize kuvvet veriyor, aynı dili konuşuyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim edilen T-129 ATAK Helikopteri örneğini veren Sedat Güldoğan, son 10 yılda yürütülen projelerin ya teslim edildiğini ya da test aşamasında olduğunu hatırlattı. Güldoğan, “Sektör birinci turu döndü. Artık sadece üretim değil mühendislik işlemlerinde de yan sanayinin kullanılması gündem de. Bütün bu gayretler yan sanayiye düşen iş payını artırmak için.” diye konuştu.

“En önemli gücümüz SSM’nin politikalarıdır”
OSSA Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ertuğ da yaptığı değerlendirmede, SSM’nin KOBİ’lere sağladığı desteğe dikkat çekti. Ertuğ, Müsteşarlığın, küme çalışmalarındaki katkılarını her alanda hissettiklerini ve işletmelerin kendini geliştirmesi yönünde önemli çabaları bulunduğunu kaydetti. Mithat Ertuğ, “Türkiye’nin 2023 hedefleri, tüm sektörlere ciddi bir motivasyon ve hareketlenme kattı. Savunma ve havacılıkta yapılan sanayileşme modelinin, ulaştırma ve enerji sektörlerine de aktarılması çok önemli. Kendi alanlarında dünya çapında işlere imza atan yerli firmalarımızın basamak atlamasında en önemli gücü, SSM’nin uyguladığı politikalardır. Küme olarak Müsteşarlığımızın her zaman hizmetindeyiz. Ayrıca bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) kapsamında her zaman desteğini hissettiğimiz Bilal Aktaş ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.