Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

“Gündem Belirleyen Dernek Olacağız”

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) 2018 yılı olağan genel kurulu dernek binasında gerçekleştirildi. Genel kurulda yapılan seçimde ORSİAD’ın yeni yönetimi belirlendi. Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Levent Çamur, “İhracatı artırmak temel hedefimiz. Gündem belirleyen dernek olacağız.” mesajı verdi.
Ostim Editör
24 Haziran 2019 11:34

Genel kurula, OSTİM OSB Başkan Vekili Sıkı Öztuna, Türkiye Sanayici İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak, OSTİM OSB Dış İlişkiler Koordinatörü Hamza Akca, dernek üyeleri ve davetliler katıldı.

TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekti. ORSİAD’ı her zaman desteklediklerini belirten Sarıtoprak, bundan sonraki çalışmalarında da desteklemeye devam edeceklerini, bundan sonra da OSTİM’in OSİAD’ın ve ORSİAD’ın yanında olacaklarını kaydetti.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sıkı Öztuna, ORSİAD yönetimine çalışmaları için teşekkür etti. Öztuna, ORSİAD’ın çalışmalarının önemli olduğunu ve aksamadan devam etmesine önem verdiklerine işaret ederek OSTİM OSB olarak desteklemeye devam edecekleri mesajını verdi.

ORSİAD Başkanı Nedret Yener, 2018 faaliyetlerini anlattı. Yener, dernek olarak OSB sorunlarına yönelik çözümler üretmek için çalıştıklarını ve sanayicileri ilgilendiren her konuda ellerini taşın altına koyduklarını vurguladı. OSB’lerin sorunları ile talep ve beklentilerin karşılanmasında üzerlerine düşenleri yaptıklarını dile getiren Yener, “ORSİAD bugün sorunların çözümü noktasında kamu kurumlarında muhataplar bulan güçlü bir dernektir.” dedi. Nedret Yener, göreve gelecek yeni yönetimin daima yanında olacaklarını dile getirdi.

OSTİM Dış İlişkiler Koordinatörü ve ORSİAD Denetim Kurulu Başkanı Hamza Akca denetim kurulu raporunu okudu.

Genel kurulda yönetim kurulu faaliyet raporu, gelir gider hesapları ve denetim kurulu raporu oy birliğiyle ibra edildi. Yapılan seçimde Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Levent Çamur, Bilal Güneş, Burcu Erdoğan Kaya, Fatih Murat, Ömer Ünsal, Zeki Akgül, Mehmet Uğur Erzurum, Talip Işık ve Abdullah Aybars Göztepe. Denetim Kurulu üyeliklerine; Hamza Akca, İsmail Aydın ve Yaşar Akan seçildi.

Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Levent Çamur, genel kurul üyelerine teşekkür ederek şu mesajı paylaştı: “İhracatı artırmak temel hedefimiz. Gündem belirleyen dernek olacağız. Ülkemizin sıkıntılarının çözümünün, üretmek ve ihracat olduğunu biliyoruz, çalışmalarımızı bu doğrultuda yönlendireceğiz. Fuar organizasyonları yapmayı hedefliyoruz. Derneğimizin bugünlere gelmesinde katkısı olan herkese teşekkür ederim.”

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.