Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Hackathon İle Biyomedikalde Yeni Ufuklara Proje Üretildi

OSTİM Teknik Üniversitesi Proje Geliştirme ve Yönetim Ofisi Koordinatörlüğünde Hackhaton etkinliği gerçekleştirildi. Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Biyomedikalde Yeni Ufuklar Projesi (BİYEP) kapsamında düzenlenen etkinlikte sorunlara çözüm arayan öğrenciler birbiriyle yarıştı.
Ostim Editör
24 Kasım 2021 17:26

Hackathon teknoloji etkinliği kapsamında öğrenciler, OSTİM Teknik Üniversitesinde 2 gece 3 gün boyunca kapanarak yarışmayı kazanmak için hazırlandı. Etkinliğin son günü projelerini mentörlerine sunan öğrenciler törenle ödüllerini aldı.

BİYEP Ankara’nın yüksek katma değer ve teknoloji odaklı ekonomik yapısının güçlendirilmesine yönelik olarak biyomedikal cihaz teknolojileri alanında mesleki eğitimin desteklenmesi ile Ankara’da girişimcilik ve yenilikçilik ekosisteminin güçlendirilmesine katkıda bulunulması amaçlanıyor.

BİYEP, Şehit Mehmet Karakaşoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile birlikte OSTİM OSB Bölge Müdürlüğü, OSTİM Teknik Üniversitesi ve OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi, Abidinpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yakacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası (SEİS) tarafından yürütülüyor.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.