Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Hidroket çocukların ilgi odağı

Mamak Kültür Merkezi içerisinde yer alan Uygulamalı Bilim Merkezi'nde 6’ıncı Bilim Şenliği gerçekleştirildi. OSTİM’in sponsorluğunu üstlendiği Hidroket aracı Bilim Merkezi’ne gelen çocukların ilgi odağı oldu.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Mamak Kültür Merkezi içerisinde yer alan Uygulamalı Bilim Merkezi'nde 6’ıncı Bilim Şenliği gerçekleştirildi. OSTİM’in sponsorluğunu üstlendiği Hidroket aracı Bilim Merkezi’ne gelen çocukların ilgi odağı oldu.

Mamak Kültür Merkezi Uygulamalı Bilim Merkezi’nde gerçekleştirilen şenliğin açılışına Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Karadağ, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Adem Arıcı, AK Parti Meclis Üyesi Süleyman Sert, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Merkezde bilimin mutlak gerçekliği tırmanan koni, palangalar, plazma topu, optik illüzyonlar, el bataryası, aldatan görüntü gibi deneylerle anlatıldı. Şenlikte bu yıl ayak kaplama giysisi GaloMat ile birlikte OSTİM’in sponsorluğunda Ankara Üniversitesi mühendislik Fakültesi öğrencilerinin yapımını gerçekleştirdiği Hidroket aracı da sergilendi. 2009 TÜBİTAK Hidromobil yarışmasında Türkiye 2.'si olan ve aynı zamanda en iyi tasarım ödülü alan otomobile öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Saatte 75 kilometre hız yapan otomobilin başından ayrılmayan öğrenciler oldukça keyifli zaman geçirdi.

Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Karadağ, bilimin hayatımız için çok önemli bir unsur olduğuna dikkat çekerek, Uygulamalı Bilim Merkezi'nde bilimin eğlenceli yönleriyle öğrencilere anlatıldığını belirtti. Öğrencileri deneyler aracılığıyla bilimsel gerçeklerle tanıştırdıklarını söyleyen Karadağ, "Bilimsel çalışmaların merkezinde merak yatıyor. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizi merkezimizde keşfetmeye, incelemeye, öğrenmeye yönlendiriyoruz" dedi.

OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı ise, OSTİM olarak bilim ve teknoloji konusunda her zaman üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye çalıştıklarını kaydederek, çocukların bu ve benzeri etkinliklerle bilimsel faaliyetlere ilgi duymalarının sağlanması gerektiğini söyledi.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.