Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

“İhracat Kültür İşi”

Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, OSTİM’deki çalışmaları yakından takip ettiklerini belirterek, “İhracat kültür işi, üretiyorsunuz, dünyaya satmaya çalışıyorsunuz. OSTİM’in dışarıdan göründüğünden daha derin bir yapısı var.” dedi.
Ostim Editör
04 Şubat 2019 17:31

OSTİM Yönetim Kurulu, Ticaret Bakan Yardımcılığına atanan Sezai Uçarmak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

“Kendimizi dünya ile mukayese ediyoruz”

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM’in Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen projeleri hakkında Uçarmak’a bilgi verdi. Aydın, OSTİM’in e-Ticaret Projesi ve UR-GE projelerinin Ticaret Bakanlığı tarafından desteklendiğini anlattı.

OSTİM’de faaliyet gösteren, İş ve inşaat makineleri, savunma ve havacılık, raylı sistemler, medikal, kauçuk, enerji ve haberleşme teknolojileri sektörlerindeki kümelenmelerin yürüttüğü UR-GE projelerinin KOBİ’lerin ihracatına önemli katkılar sağladığını ifade eden Aydın, “UR-GE projeleri ile kendimizi dünya ile mukayese eder hale geldik.” dedi.

İhracat heyecanlandırıyor

Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçurmak da, OSTİM’deki çalışmaları yakından takip ettiklerini belirtti. Esnafın ihracatçı olmasından heyecan duyduklarını dile getiren Uçurmak, “İhracat kültür işi, üretiyorsunuz, dünyaya satmaya çalışıyorsunuz. OSTİM’in dışarıdan göründüğünden daha derin bir yapısı var.” dedi.

Ziyarette Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ile de bir araya gelen OSTİM Yönetimi, bölgede yürütülen uluslararası çalışmalar hakkında Kıran’a da bilgi verdi.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.