Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

İkinci nesle yetkinlik eğitimi

Ostim’in genç yöneticileri ODEM’in düzenlediği eğitimde bir araya geldiler.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Ostim’in genç yöneticileri ODEM’in düzenlediği eğitimde bir araya geldiler.

Geçtiğimiz aylarda başlayan Ostim’deki İkinci Nesil Buluşmaları kapsamında düzenlenen eğitime Bertol Beton’dan İpek İpek, Gökser Makina'dan Serhat Ünal, Telmek’ten Bülent Özkan Özönder, Er Makina'dan Burcu Erdoğan, EMGE’den Müge Ertuğ, Yeter Makina'dan Serkan Yeter, Gülhan Kauçuk’tan Emrah Değirmenci ve Taviller’den Murat Tavil katıldı.
İstanbul Kültür Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Eğitmenlerinden Zafer Erkoç’un verdiği eğitimin konusu “Aile Şirketlerinde Çalışanların Konumlandırılmasının Yetkinlik ve Yetenek Yönetimine Göre Yapılması” idi. Kalite Yönetim Sistemleri üzerine ders veren Erkoç, aile şirketlerindeki yapı, dünyadaki iyi organizasyonların nasıl yapılandığı ve iyi yönetilen bir aile şirketinin bileşenleri gibi konulardan bahsetti. Tüm şirketlerde personelin konumlandırılması önemli olduğunu, genellikle bunun aile şirketlerinde duygusal mantıkla yada yakınlık derecesine göre yapıldığını oysaki kurumsallaşmadaki en önemli adımın yetkinlik ve yeteneklere göre doğru konumlandırma yapabilmek üzerine kurgulanan eğitim; organizasyon karşısında yetenek ve bilgiyi bir işin gerektirdiği standart performansa dönüştürebilmek, kişinin yapmaya yeterli olduğu işin özelliklerini belirlemek, organizasyon içindeki pozisyon ya da rol için ihtiyaç duyulan ve en yüksek performansa sahip kişileri ayırt edebilmek ve etkin performansı belirlemek amaçlarını taşıyor.
Eğitime katılan geç yöneticiler de konunun yararlı ve uygulanabilir olduğunu, eğitmeni konusunda uzman ve çok başarılı bulduklarını, bu tür eğitimlerin devam etmesini istediklerini belirttiler.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.