Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

İlk Öğrenciler OSTiMTech’te Ders Başı Yaptı

OSTİM Teknik Üniversitesinin ilk öğrencileri ders başı yaptı. Tercih süreçlerinde üniversitenin akademik kadrosu, sanayinin içinde olması ve iş birliği kuruluşlarının belirleyici olduğunu dile getiren öğrenciler, sunulan imkan ve fırsatlarla iyi bir kariyer inşa edebileceklerini vurguladılar.
Ostim Editör
23 Eylül 2019 12:43

OSTİM Teknik Üniversitesi ilk öğrencileri 2019-2020 Eğitim Öğretim döneminde ders başı yaptı. İlk ders gününde öğrencileri Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın ve Rektör Prof. Dr. Murat Yülek karşıladı.

Öğrencilere OSTİM Teknik Üniversitesi rozeti takan Orhan Aydın ve Rektör Prof. Dr. Murat Yülek, onlarla sohbet ederek, üniversitede birlikte yapacakları çalışmalardan bahsetti, başarılar diledi.

Akademik kadro ve eğitim programıyla tanışmanın heyecanını yaşayan öğrenciler, iş dünyası ile iç içe olmalarından dolayı güvenli bir kariyer inşa edeceklerini belirterek tercih nedenlerini ve beklentilerini OSTİM Gazetesi ile paylaştılar.

Mustafa Aydın/Elektronik Teknolojisi Bölümü: Okulun içini ve imkanlarını güzel buldum. Diğer üniversitelere gitmiştim. Burası daha iyi. Metronun yanında olması büyük avantaj. Ankara’da yaşadığım için de OSTİM Teknik Üniversitesini tercih ettim. Mütevelli heyeti çok güçlü, tercihimde etkili oldu. Haftada bir gün uygulamalı eğitim olması beni cezbetti. Mezun olduğumda direkt iş hayatına girmek istiyorum. Devre ve yazılım üzerine uzman olmak istiyorum.

Erdoğan Ulucak/Lojistik Bölümü: OSTİM Teknik Üniversitesi diğerlerine göre içimi ferahlattı. Yeni açılan, özel bir üniversite. Ailem kurucularını tanıyordu. Ankara’da yaşıyorum, yeri de yakın. Hedefim en iyisi.

Emre Kalafat/Lojistik Bölümü: Bursa’dan geliyorum. OSTİM Teknik Üniversitesini araştırdım. Ankara’da tanıdıklarım olduğu için de daha rahat edeceğimi düşündüm. Diğer üniversiteleri inceledim. OSTİM Teknik Üniversitesi yeni bir üniversite olduğu ve bölümüm burslu olduğu için tercih ettim. Okulumuzun ortamı sıcak.

Yiğit Serhat Yıldırım/Lojistik Bölümü: Tanıtımına gelmiştim. Vaadettikleri hoşuma gitti. İş hayatına hazırlıyor olması; sadece bilgi olarak değil pratiğe de hazırlıyor olması, sanayinin içinde bulunması önemli. Okuduğumuz bölümler genelde sahayla uyumlu; onlar da sanayide mevcut. İş imkanları olarak; okulun Mütevelli Heyeti’ne baktım. Hepsi genelde sanayici; iş dünyasında iyi yere gelmiş isimler. Mezun olduğumda hedefim; eğitim aldığım bölümde ilerlemek, lisans programıyla tamamlayıp sivil hava işletmeciliği üzerine kariyer yapmak.

Hilal Aksever/Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü: Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesinden mezun oldum. OSTİM Teknik Üniversitesinin vaatleri çok güzeldi; bu bizi okula yakınlaştırdı. Bazı araştırmalar yapıp, uzman görüşleri aldıktan sonra, burasının ileride iyi bir üniversite olacağını ümit ettiğimiz için buraya geldik. Kalifiye ve aranan biri olarak mezun olmak, özellikle savunma sanayiinde çalışmak istiyorum.

Kevser Çolak/Makine Mühendisliği Bölümü: OSTİM Teknik Üniversitesi kendisini çok iyi tanıttı. Lisedeki öğretmenlerimiz de sürekli bize OSTİM Teknik Üniversitesinin çok güçlü geldiğini söylediler ve önerdiler. Arkadaşlarımızla birlikte tercih ettik. Derslere başladık. Hocalarımız çok iyi, çok iyi de İngilizce konuşuyorlar. Okulumuzu sevdik. Havelsan, Aselsan gibi kurumlarla anlaşmalar devam etsin. Mezun olduğumuzda da inşallah oralarda çalışırız.

Aslıhan Yıldırım/Bilgisayar Mühendisliği Bölümü: OSTİM Teknik Üniversitesi sanayinin içinde olduğu için yurt içi ve yurt dışı imkanlarının çok fazla olduğunu düşünerek tercih ettim. Burs alma imkanı da bunda etken oldu. Üniversitenin tanıtımında söylenen ‘4 yıl deneyimli yeni mezun’ olmak ve daha kısa sürede işe girebilmek için burayı tercih ettim.

İhsan Gürbüz/Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü: Akademik kadrosunu inceledim, hocalarına güvendim. İyi bir kariyer yapacağıma inandığım için OSTİM Teknik Üniversitesini tercih ettim. Mezun olduğumda girişimci olup bir şirket kurmak istiyorum.

Vasfi Ölmez/Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü: OSTİM Teknik Üniversitesinin iş imkanları ve akademik kadrosu ilgimi çekti. Mezun olduktan sonra 4 yıllık bilgisayar mühendisliği bölümünü tamamlamak istiyorum. Sonrasında iyi bir şirkette çalışmayı hayal ediyorum.

Fatih Ertürk/Bilgisayar Mühendisliği Bölümü: OSTİM Teknik Üniversitesini sanayi ile iç içe ve iş birliği içinde olmasından dolayı tercih ettim. Geleceğimize dönük uygulamaları yapacağı, bizlere daha çok teknik bilgiler öğretecekleri için bu üniversiteyi seçtim. Beklentim, burada aldığım İngilizce eğitimle yurt dışında da eğitim alarak tekrar ülkemize yararlı bir şeyler sunmak.

Buse Utku/Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü: İlk olarak OSTİM Teknik Üniversitesini öğretmenim önerdi, ardından okulun imkanlarını araştırdım. Uygulamalı eğitim, iş birliği yaptığı kurumlar, Rektörümüz Prof. Dr. Murat Yülek’in bölümümüzün akademik kadrosu içerisinde yer alması beni cezbetti. Hedefim yurt dışında görev yapmak. Okulumuzun da diğer üniversitelere göre yurt dışına açılma ihtimalini daha yüksek görüyorum. Yurt dışında çalışan büyük firmaların dış ticaret bölümlerinde görev almak istiyorum.

Fatih Doğru/Bilgisayar Mühendisliği Bölümü: OSTİM Teknik Üniversitesinin Ankara’da yeni kurulmuş olması ve iş birliği yaptığı kurum ve şirketler beni cezbetti. Bu kurum ve şirketlerde staj ve iş imkanımız oluşacağını düşünüyorum. Mezun olduğumda da bunlardan birinde görev almak istiyorum.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.