Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

İş geliştirme ve eşleştirme koordine edilecek

OSTİM yönetimi, işletmelere gelen taleplerin kaliteli, izlenebilir ve sürdürülebilir şekilde karşılanmasını sağlamak ve Ostim müşterilerinin memnuniyetini ile firmaların ticari kapasitesini artırma görevi verilen yeni bir birim kurdu.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

OSTİM yönetimi, işletmelere gelen taleplerin kaliteli, izlenebilir ve sürdürülebilir şekilde karşılanmasını sağlamak ve Ostim müşterilerinin memnuniyetini ile firmaların ticari kapasitesini artırma görevi verilen yeni bir birim kurdu.

Ostim Yönetimi, bölgede faaliyet gösteren KOBİ’lerin rekabetçilik düzeyini artırmak amacıyla oluşturduğu birimlere yeni bir yenisini daha ekledi. Ostim OSB Müdürlüğünün hizmet departmanı olarak kurulan “Eşleştirme ve İş Geliştirme Merkezi Koordinatörlüğü” OSTİM kurumlarının verdiği hizmetlerin etkinleştirilmesi ve birimler arası koordinasyon hizmeti verecek. Birim yöneticiliğine Fatma Dolunay Erdoğuş atandı.
Erdoğuş, yöneticisi olduğu birimin çalışmasına ilişkin verdiği bilgide, “Çalışma yöntemimiz Ostim kurumları ve birimlerinin işlevlerine göre müşteri ile temas biçimlerini tespit ederek, iş planı oluşturmak ve takip etmektir” diyerek, bölgedeki her kurum ve birim yöneticisiyle görüşülerek, işbirliği yapacaklarını vurguladı.
Mart 2009’da çalışmaya başlayan birim Mart-Temmuz döneminde Savunma Yan Sanayi Kümelenmesi çalışmalarını pilot seçerek birimi yapılandırılmasına katkıda bulunarak, taleplerin karşılanması için gerekli veri tabanı geliştirildi ve birimin web portalı üzerinden çalışarak, yönetilmesi için gerekli analiz çalışmaları yapıldı.
Erdoğuş birimin faaliyetlerine ilişkin olarak şunları söyledi: “Birimimizin faaliyetleri arsında Ostim firmalarının hali hazırda var olan ve potansiyel müşterilerinin ziyaret edilerek iş ve işbirlikleri geliştirmek ve her sektörde yapılacak olan ana sanayi ziyaretleri ile özellikle ana sanayilerin satın alma mekanizmalarına Ostim’in üretim kapasitesinin daha iyi tanıtılmasını sağlamak var. Ana sanayilerin KOBİ’lerden beklentilerini firmalarımıza taşıyacağız. Ticari ataşelikler ile bağlantıya geçerek ilişkileri güçlendirmek ve aynı zamanda ticari ataşelerin Ostim’i ziyaretlerini koordine etmek istiyoruz. Başta Savunma Sanayi, İş ve İnşaat Makinaları, Enerji ve Medikal sektörleri olmak üzere firmalarımızın faaliyet gösterdiği başlıca sektörlerde ana sanayi alımlarında yerli üretimin payının arttırılması amacıyla sergiler organize edeceğiz.”


 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.