Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

İş Yeri Uygulamasıyla ‘Deneyimli Mezunlar’ İş Başında

OSTİM Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencileri sahada. 114 öğrenci 79 işletmede İş Yeri Deneyimi dersi kapsamında haftada 5 gün sahada teorik bilgilerini beceriye dönüştürmeye başladı.
Ostim Editör
22 Mart 2021 16:34

OSTİM Teknik Üniversitesi öğrencilerine, eğitim-öğretimde teorik bilginin deneyimlendiği, öğrenmenin ve girişimciliğin ön plana alındığı, özgün proje ve çözümler üretmeye odaklanıldığı, yetenek ve yetkinlik bazlı üçüncü nesil, girişimci, yenilikçi OSTİMTECH eğitim modeli sunuyor.

Uygulamalı eğitimlerle mezun profili oluşmasında nitelikli emek piyasasının ihtiyaçlarını temel alan bir yaklaşım gösteren OSTİM Teknik Üniversitesi Kariyer Planlama ve İşbaşı Eğitimi Merkezi (KARPİEM), eğitim müfredatının yeni eğitim paradigmaları çerçevesinde dijital dönüşüm gerçeğindeki sanayiyi ve teknolojik gelişmeleri dikkate alarak güncel tutuyor. Sanayi ile çalışarak yaratıcı fikirlerin ortaya konulması ve üretimin arttırılmasını amaçlayan uygulamalı bir eğitim modeli ile öğrenciler eğitim- öğretimin son dönmelerini iş yerlerinde geçiriyorlar.

Bilgi sahada beceriye dönüşüyor

Geleceğin meslekleriyle yapılandırılmış 11 programı bulunan Meslek Yüksekokulu bünyesinde Bilişim Güvenliği Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, E-Ticaret ve Pazarlama, Lojistik, Makine ve Mekatronik programlarından 114 öğrenci 79 işletme ile eşleştirilerek ‘İş Yeri Deneyimi’ dersi kapsamında haftada 5 gün sahada teorik bilgileri beceriye dönüştürmeye başladı.

Öğrencilerin işletmelerle ve iş yerleriyle buluşmaları ve meslekleriyle ilgili iş yerlerini ve sektörleri tanımaları, işletmelerdeki çalışma düzeni, organizasyon yapısı, iş ve hizmet süreçleri, iş ve hizmet modelleri, iş disiplini ve sosyal ilişkileri gözlemleyip verilen görevleri yaparak mesleki uygulamalara yönelik bilgi ve görgülerinin arttırılmasına katkı sağlanıyor.

Böylece öğrenciler, önceki eğitim-öğretim dönemlerinde almış oldukları teorik bilgileri kullanabilme ve uygulamaya aktarabilme becerisini kazanmaları, işletme personeliyle uyumlu çalışmayı öğrenmeleri ve mesleki alanındaki teknolojik gelişmeleri takip etme alışkanlığı kazanıyorlar.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.