Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

İŞİM Kümesi “işine” bakıyor

İŞİM Kümesi faaliyetlerine ekonomik kriz söylemlerine itibar etmeden sektörün geleceğe yönelik işbirliği çalışmaları ve projelerine aralıksız devam ediyor.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

İŞİM Kümesi faaliyetlerine ekonomik kriz söylemlerine itibar etmeden sektörün geleceğe yönelik işbirliği çalışmaları ve projelerine aralıksız devam ediyor.

Ostim İş ve İnşaat Makineleri Kümesi (İŞİM) yaratılan sinerjinin ilk somut meyvesini de elde etti. İŞİM Kümesi Petrol Ofisi (PO) ile yaptığı bir dizi görüşme sonrası üyelerinin akaryakıt maliyetlerini düşürmek için toplu akaryakıt alım sözleşmesi yaptı.
Kümenin üniversite tarafını oluşturan Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ziya Güvenç, Ostim OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve Çankaya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. DR. Levent Kandiller ile küme yürütme kurulu ve sektör üreticileri bir araya geldi.
Kahvaltılı toplantıda toplu akaryakıt alımına ilişkin sözleşme imzalandı. Yapılan sözleşmeden yaklaşık 70 firma yararlanacak.
Öte yandan kümenin bundan sonraki faaliyetlerinde yol haritasını oluşturmak amacıyla yapılacak swot analizi için katılımcılara yönelik anket düzenlendi. Ankette İŞİM Kümesinin güçlü ve zayıf yönleri ile fırsat kriterleri bazında değerlendirmeleri alındı.
Kümenin Yürütme Kurulu Üyelerinden Karke Makina firmasının destekleyici olduğu kahvaltılı toplantıda İŞİM Kümesi Koordinatörü Bülent Çil, küme çalışmaları hakkında özet bilgiler verdi. Buna göre küme sektör firmalarına yönelik olarak Çankaya Üniversitesi tarafından endüstri mühendisliği, işletme, uluslararası ilişkiler alanlarından 22 öğrencinin katıldığı projeler yürütülüyor. Küme koordinatörlüğünce yapılan sunumda 2 adet AB projesinin devam ettiği, sektöre yönelik anketlerin yapıldığı, KOMATEK fuarında yer alması için küme üyelerinin bilgilerini kapsayan rehber hazırlandığı, KOSGEB destelerinden daha etkin yararlanılması yönünde işbirliği yapıldığı kaydedildi.
Toplantıya katılan Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ziya Güvenç, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Kandiller ve İŞİM yürütme kurulu üye ve firma temsilcileri daha sonra OSB’nin toplu ağaç dikim törenine de katılarak, fidan diktiler.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.