Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

İŞİM’e Belarus’tan İş Birliği Talebi

İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi (İŞİM) yönetimiyle bir araya gelen Belarus Ankara Büyükelçisi Viktor Rybak, Belarus Minsk Tractor Works firması yetkililerinin İŞİM üyeleriyle görüşme ve iş birliği yapma talebini iletti.
Ostim Editör
31 Mart 2020 22:12

Belarus Ankara Büyükelçisi Viktor Rybak, Ticaret Ataşesi Ruslan Kizelevich OSTİM’de İŞİM yönetimiyle bir araya geldi.

Ticaret fırsatlarını görüşmek ve Belarus’lu firmaların iş birliği taleplerini iletmek üzere OSTİM’e gelen Büyükelçi Rybak, Belarus Minsk Tractor Works firması yetkililerinin İŞİM üyeleriyle görüşmek ve iş birliği yapma taleplerini iletti.

Avrasya Ekonomik Topluluğu’na üye olduklarını ve büyük bir pazar potansiyelinin kapısı olduklarını dile getiren Viktor Rybak, İŞİM’ e birlikte proje yapma teklifinde bulundu.

2019’un sonunda Türkiye’deki görevine başlayan Büyükelçi Viktor Rybak, ekonomik ve ticari ilişkileri geliştirmeye özel önem gösteriyor.

İŞİM Yönetim Kurulu Başkanı Halide Rasim, Büyükelçi’ye küme üyeleri ve sektör hakkında bilgi verdi. İş ve inşaat makineleri sektöründe Türkiye’deki önemli markaların İŞİM üyesi olduğuna dikkat çeken Rasim, her türlü iş birliğine açık olduklarını bildirdi.

Toplantının ardından Büyükelçi Viktor Rybak, İŞİM üyesi Titan Makine’nin üretim tesislerini de ziyaret ederek firma hakkında bilgi aldı. 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.