Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

İşler: “OSTİM ‘de Ar-Ge ve Kalite Çok İleride”

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler göreve gelişinin ardından kendisini ziyaret eden OSTİM Yönetimi’ne iade-i ziyarette bulundu.
Ostim Editör
03 Mart 2014 13:40

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler: “OSTİM, Türkiye’nin ve Ankara’nın yüz akı olan bir OSB. Buradan dünyanın çeşitli ülkelerine ihracat yapılıyor. Çok önemli çok sayıda insanın çalıştığı bir yer. Aynı zamanda 5 bin 200 tane iş yerinin bulunduğu bir yer. Aynı zamanda 50-60 bin civarında insanın çalıştığı bir yer.” İşler, OSTİM’in Ar-Ge ve kalite açısından çok ileride olduğunu anımsattı.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler göreve gelişinin ardından kendisini ziyaret eden OSTİM Yönetimi’ne iade-i ziyarette bulundu. OSTİM Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleriyle bir araya İşler’e bölgeyle ilgili çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler verildi. OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, İşler’e, Türkiye’nin büyük firmalarının OSTİM’den çıktığını ve buradan tedariklerine devam ettiklerini aktardı. D8’e üye ülkelerin potansiyelinden ve pazarından yararlanarak otomobil üretilebileceğini belirten Aydın, Ekopark porjesi içinse Hükümetin onayının beklendiğini kaydetti. Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler de OSTİM’in Ar-Ge ve kalite açısından çok ileride olduğunu vurguladı.

“Bölgemize ilgilerinin devamını diliyoruz”
Ziyaret sonunda İşler ve Aydın basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, buradaki konuşmasında da özetle şunları söyledi: “Sayın Başbakan Yardımcımız Bölgemizin milletvekili iken ülkemizin Başbakan Yardımcısı oldu. B iz de kendilerine OSTİM OSB olarak makamında hem bölgemiz hakkında bilgilendirmek hem bölgemizle ilgilendirme adına ziyarette bulunmuştuk. Sağ olsunlar onlar da bugün iade-i ziyarette bulunarak bölgemizi ziyaret ettiler. Bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı ve gelecekteki hizmetlerden dolayı kedilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bölgemize ilgilerinin devamını bekliyoruz.”

Ankara’nın en büyük turizm merkezi
OSTİM’e iade-i ziyaret için geldiklerini aktaran Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, bölgeyi yakından tanıdığını ifade etti. OSTİM’le ilgili önemli değerlendirmeler yapan İşler, “OSTİM, Türkiye’nin ve Ankara’nın yüz akı olan bir OSB. Buradan dünyanın çeşitli ülkelerine ihracat yapılıyor. Çok önemli çok sayıda insanın çalıştığı bir yer. Aynı zamanda 5 bin 200 tane iş yerinin bulunduğu bir yer. Aynı zamanda 50-60 bin civarında insanın çalıştığı bir yer. Bugün yapmış olduğumuz görüşmelerde de yeni bir bilgi aldım. O da; aşağı yukarı günde ortalama 50 bine yakın insan Ankara’nın dışından buraya gelip burada alışverişte bulunuyor. Dolayısıyla belki Ankara’nın en büyük turizm merkezi de diyebiliriz. Ben, bu güzel çalışmalarının inşallah artarak devam etmesini diliyorum. OSTİM’imiz hakikaten Türkiye’nin ve Ankara’nın yüz akı ve bundan sonra da çok güzel planları var, projeleri var. İnşallah onları da hayata geçirdikleri zaman Ankara ekonomisinin hem de Türkiye ekonomisinin ciddi katkı sağlayacaklarını diliyorum.” diye konuştu.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.