Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

İsviçre Büyükelçisi OSTiMTECH Fabrikayı Ziyaret Etti

OSTİM Teknik Üniversitesi (OSTiMTECH) Fabrika projesi atölyelerini İsviçre Büyükelçisi Jean-Daniel Ruch, Ekonomi ve Ticari Ataşe Levent Durukan, Ekonomi ve Kültür Dairesi Başkanı Ariane Tinner ziyaret etti. Büyükelçi, OSTiMTECH’te yürütülen bilimsel çalışmaları hakkında Rektör Prof. Dr. Murat Yülek’ten bilgi aldı.
Ostim Editör
28 Ağustos 2021 11:33

OSTİM Teknik Üniversitesi Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında yürütülen OSTiMTECH Fabrika projesi atölyelerini İsviçre Büyükelçisi Jean-Daniel Ruch, Ekonomi ve Ticari Ataşe Levent Durukan, Ekonomi ve Kültür Dairesi Başkanı Ariane Tinner ziyaret etti. 

OSTİM Teknik Üniversitesi Proje koordinatörü Girişimcilik Merkezi Müdürü Dr. Begüm Şahin ve Proje Koordinatör Yrd. Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Turan Şişman'ın, bilgilendirme sunumu yaptığı etkinliğe; OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Rektör Prof. Dr. Murat Yülek, OSTiM OSB Yönetim Kurulu Üyesi Behzat Zeydan,  OSTiM Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demiral Akbar ve OSTİM İstihdam Ofisi yöneticileri katıldı.

İsviçre Büyükelçiliği heyetit OSTİM OSB’de üretilen ATV Traktör ‘OSTİMTRAC’ ile üniversite kampüsünde tur atarak ziyaretlerini sonlandırdı.

Proje genç işsizliği azaltmayı hedefliyor

OSTİM Teknik Üniversitesi Girişimcilik ve Liderlik Merkezi tarafından yürütülen OSTİMTECH Fabrika projesi OSTİM Teknik Üniversitesi yerleşkesinde, merkezde mesleki yetkinliklerin kazandırılacağı tam donanımlı bir yapı ortaya koyuyor. 7 atölye, fikri-sınai haklar ve ticarileşme merkezi (TTO bünyesinde), sertifikasyon merkezi (OTÜSEM) ve kuluçka merkezi ile ortak kullanım alanına yer verilen yapıda OSTİMTECH’in donanımlı akademisyenlerinin oluşturduğu müfredat ile hem nitelikli işsizler hem de girişimci adaylarına yetkinlik kazandırılması amaçlanıyor.

Gençlere ücretsiz eğitim

Türkiye genelinde ve Ankara özelinde genç işsizliğin azaltılması amacıyla yürütülen proje ile ortaya konacak modelin hem genç girişim oranını hem de genç istihdamını artırması hedefleniyor.

Bu kapsamda OSTİMTECH Fabrika’da; dijital tasarım atölyesi eğitimleri, 3b yazıcı atölyesi eğitimleri, talaşlı imalat atölyesi eğitimleri, gömülü sistemler atölyesi eğitimleri, sanal gerçeklik atölyesi eğitimleri, siber güvenlik atölyesi eğitimleri ücretsiz verilerek gençlere meslek edinmelerinde yol göstermesi planlanıyor.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.