Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

İzmirli sanayicilerden OSTİM ziyareti

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Yönetim Kurulu Üyeleri, kümelenme projeleri konusunda bilgi almak üzere Ostim’i ziyaret ettiler. İAOSB heyeti Ostim Yönetim Kurulu Başkanı, OSB Müdürü ve küme koordinatörleri ile bir araya geldi.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Yönetim Kurulu Üyeleri, kümelenme projeleri konusunda bilgi almak üzere Ostim’i ziyaret ettiler. İAOSB heyeti Ostim Yönetim Kurulu Başkanı, OSB Müdürü ve küme koordinatörleri ile bir araya geldi.

Heyet halinde Ankara’ya gelen ve OSTİM’de ki faaliyetleri yerinde gözlemleyen İzmir’li sanayiciler, Başkan Aydın’dan bölgedeki çalışmalar ve Organize Sanayi konusundaki planlı faaliyetler hakkında bilgi aldılar. Başkan Aydın, heyet üyelerinin isteği üzerine OSTİM’de ki kümelenme sistemini ve bu sistemin firmalar üzerindeki etkilerini ayrıntılarıyla dile getirerek, “OSTİM’i bir marka haline getirebilmek adına, rekabetçi ve sürekli geleceği göz önünde bulunduran bir yapı oluşturma gayretindeyiz. Hangi sektör olursa olsun, konuyla ilgili bütün aktörleri aynı platformda toplamaya çalışıyoruz. Bu noktada üniversitelerle ve uzman isimlerle çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.

Lafları icraata taşıdık
Yenilenebilir enerji, temiz enerji konusunda OSTİM olarak yoğun çalışmalar yürüttüklerinin altını çizen Başkan Aydın, “Yeni idare binamızı temiz enerji konseptine uygun olarak yaptık. Bu bina Türkiye’de hiç olmayan bir bina. Temiz enerji konusunda ki bütün lafları icraata taşıdık. Güneş pilleri üretimi üzerine üniversitelerle çalışmalarımız var. Tasarımından kullanılan bütün malzemelerine kadar tamamıyla yerli bir rüzgar türbini üretilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Gelecek vadeden bu alanda sektörle alakalı bütün aktörleri buluşturma gayretindeyiz” dedi.

OSTİM Modeli
İzmir Atatürk Organize Sanayi olarak henüz yolun başında olduklarını ve OSTİM’in tecrübelerinden yararlanmak istediklerini belirten İAOSB Araştırma Geliştirme Sorumlusu Buket Pişkin, İAOSB olarak Makine, Metal ve Döküm Sektörleri Rekabet Gücünün Küme Yaklaşımı ile Artırılması ve Elektronik Ticaret ile İzmir’in Dünya’ya Açılımı konularında hazırlamış oldukları 2 projenin İzmir Kalkınma Ajansı’ndan (İZKA) destek almaya hak kazandığını belirtti. Pişkin, OSTİM’in çeşitli sektörlerde kümelenme çalışmalarının başarı ile yürütüldüğünü ve benzer nitelikli bir kurumsallaşmayı kendilerinin de gerçekleştirmeye çalışacaklarını söyledi.


 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.