Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Jandarma Teşkilatı OSTİM’den Teknolojik Destek Alacak

Türkiye’nin köklü kurumlarından Jandarma Genel Komutanlığına, ihtiyaç duyduğu alanlarda OSTİM ekosisteminden teknolojik katkı sağlanacak. Kurum, OSTİM OSB, OSSA ve OSTİM Teknik Üniversitesi ile iş birliği kararı aldı.
Ostim Editör
23 Aralık 2020 15:20

Jandarma Genel Komutanlığı ile OSTİM Organize Sanayi Bölgesi, OSTİM Teknik Üniversitesi ve OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokole Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Halis Zafer Koç, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek ve OSSA Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ertuğ imza attı.

Ar-Ge çalışmaları, kurumsal gelişim projeleri, eğitim ve öğretim alanında iş birliğini içeren protokolle; Teknoloji alanlarında Ar-Ge, tasarım, sistem entegrasyonu üretim, test gibi rekabeti güçlendirme faaliyetleri kapsamında ihtiyaca yönelik proje geliştirme ve yürütme konularında ortak çalışmalar yapılacak.

Kurumca gerçekleştirilecek ihtiyaç analizi, fizibilite çalışmaları, prototip geliştirilmesi, danışmanlık çalışmaları ve benzeri faaliyetlerde; OSTİM Teknik Üniversitesi’nin teknik ve akademik bilgi birikimi ve alt yapısı; stratejik veya operatif projelerde danışmanlık, ana ve yardımcı ürün geliştirilmesi konularında OSSA ve OSB’nin teknik ve akademik bilgi birikimi ve tecrübeleri protokol çerçevesinde çalışmalara aktarılacak.

Faaliyetlerin koordine edilmesi için taraflar bu protokol çerçevesinde iş birliği programlarına ait finansal ve yönetimsel düzenlemeler ve diğer ilgili konular dahil olmak üzere belirli düzenleme ve uygulamalardan sorumlu olacak koordinatör ve alt çalışma grupları belirlenecek.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.