Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Kardeş Ülkelere Açık Çek: OSTİM İş Birliğine Açık

Organize Sanayi Bölgeleri ve kümelenme çalışmaları hakkında temaslarda bulunmak üzere ülkemize gelen Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Tacikistan devlet temsilcileri OSTİM’de incelemelerde bulundu.
Ostim Editör
16 Nisan 2019 15:49

Heyet ilk olarak OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi Showroom’u ve ardından Ostim Teknopark A.Ş. Turuncu Bina’yı gezdi.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM’in OSB süreçleri ile 7 sektörde devam eden kümelenme çalışmalarının anlatıldığı konuklara iş birliklerini geliştirme mesajı verdi.

Hali hazırda Kazakistan ONTUSTİK Bölgesi ve OSTİM’deki karşılıklı irtibat ofisi olduğuna işaret eden Aydın, şöyle konuştu:

Biz bu ziyaretlerin ve programların, Kazakistan’da yaptığımız gibi kalıcı olması için iş birlikleri oluşturabilirsek bilgi alışverişi ve ticari potansiyeli geliştirebiliriz. Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Tacikistan bizim özümüz. Bizim ofisimizin adı Hoca Ahmet Yesevi Ofisi. Kardeş ülkelerimizle yeni ilişkiler geliştirmek istiyoruz. Kurum olarak açık çek veriyoruz; buradaki bütün yapımızı kullanabilirler, ofis açabilirler, ekibimizle iş birliği yapabilirler.”

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.