Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Kauçuk Küme’de Yeni URGE Heyecanı

OSTİM Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nca desteklenecek olan 2. URGE projesine başladı.
Ostim Editör
06 Kasım 2017 15:04

OSTİM OSB’de gerçekleştirilen proje açılış toplantısında bilgiler veren Küme Koordinatörü Dr. Kayhan Olanca, ilk projede yapılan faaliyetleri ve projenin sonuçlarını anlattı. Olanca, URGE sayesinde ilk defa ihracat yapan, ihracatını ikiye ve üçe katlayan firmalar olduğunu anlattı.

Yönetim Kurulu Başkanı Akman Karakülah ise küme çalışmalarının üye firmalara ve sektöre sağladığı katkıları dile getirdi. Karakülah, kümelenmeye olan katkılarından dolayı OSTİM OSB Yönetimine teşekkür etti.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Türkiye’de kümelenme çalışmalarında öncü olduklarını hatırlatarak, üretim yapan firmaların kümelenme etrafında bir araya gelmelerinin önemli avantajlar sağladığını ifade etti. Kümelenmenin önemine işaret eden Aydın, “Türkiye’nin sorunlarının çözümü değer üretmekten geçiyor.” dedi.

URGE Proje Uzmanı Şahin Kaya da, proje kapsamını anlattı. 21’si Ankara, 2’si Bursa, 1’i İstanbul’dan olmak üzere 24 katılımcıyla başlanan 3 yıl sürecek proje; İhtiyaç Analizi, Eğitim ve Danışmanlık, Alım Heyeti, Yurtdışı Pazarlama Faaliyetleri aşamalarından oluşacak. URGE katılımcılarının ihracat listesine 3 firma eklemek istediklerini belirten Şahin Kaya, proje boyunca 12 Eğitim ve Danışmanlık, 8 Fuar, 2 Alım Heyeti, 5 Yurtdışı Pazarlama Faaliyeti ve 10 B2B Toplantısı gerçekleştireceklerini bildirdi.

Toplantıda ayrıca ihtiyaç analizi öncesi ortak sorunların tespiti için çalıştay gerçekleştirilerek çözüm önerileri de masaya yatırıldı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.