Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

KOBİ A.Ş’nin ikinci ortağı Ostim’li MAKİM

KOBİ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Keçeci: ''Vizyonu olan, atılım yapabilecek, sermaye sıkıntısı çeken şirketlere kapımız sonuna kadar açık'' dedi. Makim Makina A.Ş. ortaklarından Ahmet Gönüllü de, gelinen noktada, KOBİ A.Ş. tarafından uzatılan eli ''dost eli'' olarak kabul ettiklerini kaydetti.
Ostim Editör
07 Aralık 2011 00:00

 KOBİ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Keçeci: ''Vizyonu olan, atılım yapabilecek, sermaye sıkıntısı çeken şirketlere kapımız sonuna kadar açık'' dedi. Makim Makina A.Ş. ortaklarından Ahmet Gönüllü de, gelinen noktada, KOBİ A.Ş. tarafından uzatılan eli ''dost eli'' olarak kabul ettiklerini kaydetti.

KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ikinci ortağını Ostim’de buldu. 1982 yılında kurulan Makim’in 7 milyon YTL cirosu bulunuyor. KOBİ AŞ Genel Müdürü Keçeci, ''Bundan sonra Makim A.Ş. bizimle birlikte büyümeyi kararlaştırdı.
Makim A.Ş, bizim sağlayacağımız finansmanla yeni bir yere taşınıp, işletme sermayesini de güçlendirecek'' diye konuştu.

KOBİ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Keçeci, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Toplantı Salonu'nda düzenlenen ortaklık imza töreninde yaptığı konuşmada, KOBİ A.Ş'nin, yenilikçi ve vizyon sahibi KOBİ'lerin finansman ihtiyacını gidermek amacıyla TOBB önderliğinde Halk Bankası, KOSGEB ve 16 değişik sanayi ve ticaret odasının işbirliğiyle kurulduğunu söyledi.
Keçeci, KOBİ A.Ş'nin BUTEK Makina'dan sonra bugün Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile ikinci ortaklığa imza attığını belirtti.
İlk ortaklıktan bu yana yeni ortaklıklara girebilmek için yoğun bir çaba içinde olduklarını belirten Keçeci, bugüne kadar 300 başvuru aldıklarını, bunun daha da artacağına inandıklarını ifade etti.

Projeler incelendikten sonra ortaklık noktasına gelindiğine işaret eden Keçeci, ''Vizyonu olan, geleceğe atılım yapabilen, sermaye sıkıntısı çeken şirketlere kapımız sonuna kadar açık'' dedi. Makim A.Ş. ile ortaklığa adım atarken ''ortak olarak geleceği planlamayı'' da taahhüt ettiklerini dile getiren Keçeci, bundan sonra Makim A.Ş'yi daha büyük şirketler arasına sokmayı amaçladıklarını söyledi. Keçeci, kendi teknolojisini geliştiren talaşlı imalattan, sac işlenmesine, elektronik imalata ve son montaja kadar üretimin bütün kademelerinde var olan Makim A.Ş'nin yüzde 38'inin 2 milyon dolara satın alındığını bildirdi.

1982 yılında kurulan Makim A.Ş'nin bugün 7 milyon YTL ciroya ulaştığına işaret eden Keçeci, ''Bundan sonra Makim A.Ş. bizimle birlikte büyümeyi kararlaştırdı. Makim A.Ş, bizim sağlayacağımız finansmanla yeni bir yere taşınıp, işletme sermayesini de güçlendirecek'' diye konuştu.

Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ortaklarından Ahmet Gönüllü de, şirketin tarihiyle ilgili bilgi verdi. Gönüllü, bugün gelinen noktada, KOBİ A.Ş. tarafından uzatılan eli ''dost eli'' olarak kabul ettiklerini kaydetti.Daha sonra ortaklıkla ilgili imzalar, törenle atıldı.

Finansman kaynaklarına ulaşmada zorluk çeken işletmelerin, Türkiye ekonomisine katkı sağlayabilecek yeni ve rekabet avantajına sahip ürün veya hizmet projelerini, sermaye yönetim desteği ile gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla kurulan KOBİ A.Ş, yaklaşık 2 yıldır aktif olarak faaliyet gösteriyor.

KOBİ A.Ş. yatırım yaptığı projeleri 5 yıl içinde, yatırımın sürekliliğini ve karlılığını da gözeterek, tamamlamayı hedefliyor. KOBİ A.Ş, ortak olacağı şirketlerde azınlık hissesine sahip olmayı tercih ederek, proje başına en az 500 bin dolar ile en fazla 5 milyon dolar yatırım yapabiliyor.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.