Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Kobi’ler KURESELPAZAR.COM’da buluşuyor…

Ostim OSB ve Omedya A.Ş. işbirliğiyle hayata geçirilen online pazarlama portalı; www.kureselpazar.com kısa sürede KOBİ’lerin etkili bir pazarlama mecrası olmayı başardı.
Ostim Editör
07 Aralık 2011 00:00

 
Ostim OSB ve Omedya A.Ş. işbirliğiyle hayata geçirilen online pazarlama portalı; www.kureselpazar.com kısa sürede KOBİ’lerin etkili bir pazarlama mecrası olmayı başardı.

KURESELPAZAR.Com, küresel pazara kapı açıyor… Firmanız iletişim teknolojisinin yenilmez gücünü elde edip, hızla hareket edebilir ve global pazarın ticari sınırlarını ortadan kaldırabilir…

KOBİ’lerin esnek imalat yeteneklerini online platforma taşıyarak, hızlı ve pratik ticari modüllerle alıcı ve satıcıları buluşturma hedefiyle kurulan KURESELPAZAR.COM işletmelerin dış pazardaki rekabetçi niteliklerini de geliştirecek.
Projeyi firmaların ulusal ve uluslar arası rekabet gücünü yükseltmek düşüncesi ile gündeme getirdiklerini belirten Omedya A.Ş.’nin Koordinatörü Ümit Güçlü, “Portalımız, işletmelerimize online pazarlamanın küresel avantajlarını sunarken, rekabetçi yaklaşımda yeni pazarlama argümanlarının nasıl kullanılması gerektiğine de örnek oluşturuyor” dedi.
Türkçe ve İngilizce yayınlanan portalın, Türkiye genelindeki yeni üyelerle etkinliğini genişletme sürecine girdiğini vurgulayan Güçlü, “Portal üzerinden binlerce üyemiz alım-satım-danışmanlık ve işbirliği talepleri, online kataloglar, detaylı ürün tanıtımı ve mesajlaşma gibi servisleri kullanarak ticari iletişimde bulunuyorlar. Burada B2B alanında, esnek imalat gücünü ortaya koyan ticari modül yapımızla dikkat çekmek istiyoruz. Türkiye’de ilk kez uygulanan ‘gelişmiş dinamik güncelleme modülü’ sistemi ile de dijital pazarlamada yeni bir dönemi başlatıyoruz” diye konuştu.
KURESELPAZAR.COM portalıyla bütünleşmiş çalışan ki-EX DG-Card da (Güncelenebilir Dijital Firma Tanıtım Kartviziti) portal üyelerine ücretsiz olarak sunulan etkili bir dijital pazarlama çözümü olarak nitelendiriliyor. Bu arada, DG-Card içerisinde bulunan resim ve metinler KURESELPAZAR.COM portalı üzerinden online olarak güncellenerek, üye firmalara ürün ve hizmetlerini her zaman en güncel haliyle potansiyel müşterilerine sunma imkanı da sağlıyor.
OMEDYA AŞ. Koordinatörü Güçlü, kısa bir süre önce aktif hale getirilen portalda bütün servislerden yararlanabilmek için ‘platin üye’ olmak gerektiğini hatırlatarak, Platin Üyelere sağlanan hizmetler hakkında bilgi verdi:
“Platin üyelik sistemini özel avantajlar ve uygulamalar getiren bir sistem olarak düşündük. Ücretli olarak uygulanmaktadır. Platin Üyelik Sistemi, internet üzerinden daha önce yapılan STANDART üyeliğin PLATİN Üyeliğe çevrilmesi, direkt platin üyelik başvurusu ya da Omedya A.Ş. Müşteri İlişkileri Departmanı yetkilisi ile görüşerek gerekli formları doldurmak kaydıyla gerçekleşebiliyor. Portal üzerinde firmanın kendisine ait Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde ayrı bir sayfa hazırlanıyor. Bir başka özelliği, firmanın kendi ürünlerini yayınlayabileceği, 1 ürün için 4 ayrı resim kullanabildiği ve bu resimlere hazır efektlerden herhangi birini kullanabildiği, ürüne ait özellikleri online yayınlayabildiği ve değişiklik yapabildiği bir yönetim paneli sunulmasıdır. Firmanın isteği üzerine ürün resimlerinin çekilmesi, temizlenmesi ve portal üzerinde yayınlanması gibi hizmetler de bu kapsamda veriliyor. E-mail yoluyla alıcı-satıcı diyalogunu düzenleyen alışveriş sepeti uygulaması Platin Üyelik Sistemiyle etkin bir şekilde kullanılabiliyor. Beş adet e-mail hesabı açma ve kurulumu yapılıyor, firmaya kendi belirleyeceği bir şifre ile birlikte kullanıcı adı verilerek firma bilgileri, ürün özellikleri ve ürün ekleme, fiyat listesi, talepler ve mesajlar bölümünden oluşan bir yönetim paneli de veriliyor. KURESELPAZAR.COM portalının ingilizce yayını aynı zamanda “www.ki-ex.com” alan adıyla da birleştirmiş durumda. Yurt dışında yapılan tanıtım ve pazarlama çalışmalarında www.ki-ex.com adı kullanılarak portala ulaşımın kolaylaştırılması hedefleniyor.”

 

KÜRESELPAZAR avantajları…

• Firma bilgileri İngilizceye çevrilerek portalda yayınlanıyor.
• Firmaya aylık ziyaretçi istatistikleri kontrol paneli üzerinden sunuluyor.
• Firmanın kontrol paneli yardımıyla dilediği kadar alım ve satım talebi yayınlayabilmesi sağlanıyor.
• Online Yardım Merkezi, Online Destek Hattı uygulaması yapılıyor.
• Portal kullanımı ve kontrol paneli özellikleri hakkında eğitim veriliyor.
• Portal Ana Sayfasında bir defada maksimum 3 ürün için 1 günlük flash duyuru yayımlanıyor.
• PLATİN ÜYELİK’te firmaya 100 ADET güncellenebilir firma tanıtım kartviziti veriliyor.
• PLATİN ÜYE olarak online katalog, sınırsız alım-satım talebi sunulabiliyor.
• Platin Üyeye Dinamik Güncellenebilir Dijital Firma Tanıtım Kartviziti sağlanıyor.

Ayrıntılı bilgi: www.kureselpazar.com portalını ziyaret edebilirsiniz.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.