Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

KOBİ’lerin Devlerle Dördüncü Randevusu

Savunma Sanayii Müsteşarlığı himayelerinde ve OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi Derneği (OSSA) organizatörlüğünde gerçekleştirilen Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri’nin (ICDDA) dördüncüsü için hazırlıklar devam ediyor.
Ostim Editör
15 Aralık 2017 11:01

İlki 2013’te düzenlenen, sektörün küresel aktörleriyle KOBİ’leri buluşturan Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri’nde 2018 heyecanı yaşanıyor. Firmalara; ikili iş görüşmeleri, mevcut iş ilişkilerini geliştirme, yeni iş ilişkileri oluşturma, sektörün karşılaştığı problemleri ve olası çözümleri keşfetme fırsatı sunan etkinliğin dördüncüsü, 23-25 Ekim 2018 tarihlerinde Ankara’da Hacettepe Beytepe Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Yüksek memnuniyet
OSSA Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ertuğ, 2013, 2014, 2016 yıllarındaki etkinliklere ilişkin anket sonuçlarının; yapılan görüşmeler ve görüşme yapılan firmaların uygunluğu konusunda %95 oranında katılımcı memnuniyeti gösterdiğini dile getirdi. ICDDA’nın, düşük maliyetlerle KOBİ’lere yüksek profilli firmalar ile görüşme imkanı sunduğunu belirten Ertuğ, “Önceki üç programa, yurtdışından gelen satın alma yetkililerinin gösterdiği devamlılık ve ilgi ile sponsorlarımızın her yıl gösterdiği destek de Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri’nin başarısında önemli yer tutuyor.” dedi.

Ödül aldı
ICDDA’nın, elde edilen başarılı sonuçlarla Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından 2014 Savunma Sanayii Özel Ödülü ve 2017 yılında Savunma Sanayii Tanıtım Özel Ödülü’ne layık görüldüğünü anımsatan Ertuğ, T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından URGE Projeleri kapsamında verilen desteklerin, KOBİ’lerin etkinliğe katılımının artmasında önemli rol oynadığına dikkat çekti.

Tecrübeli isim, organizasyonla ilgili şöyle konuştu: “Etkinliğimizin ilk gününde Sivil Havacılık, Deniz, Hava, Kara Sistemleri, Anayurt Güvenliği Teknolojileri ve Tedarik Zincirinin Geliştirilmesi gibi konularda, yerli ve yabancı yetkin moderatörler eşliğinde birçok ülkeden askeri ve ticari ataşeler, ilgili bürokratlar, Kuvvet Komutanlıkları ve ilgili Bakanlıkların temsilcileri gibi yaklaşık 1.600 yetkilinin katılımı ile sektörle ilgili yeniliklerin konuşulduğu, sektörün karşılaştığı problemlerin ve olası çözümlerin tartışıldığı konferanslar düzenlenmektedir. 2. ve 3. gün ise standlı katılımcılar için ikili iş görüşmeleri organize edilmektedir.”

Devler Başkent’e geldi
Yerli ve yabancı birçok firmanın etkinliğe olan ilgisinin arttığını belirten Mithat Ertuğ, “Yurtdışından AIRBUS DEFENCE AND SPACE, BOEING, DASSAULT SYSTEMS, EADS, LEONARDO GROUP, LOCKHEED MARTIN, MBDA, NAVANTIA, ROLLS ROYCE, SIKORSKY, THALES gibi birçok önemli firmanın yanı sıra; yurt içinden ASELSAN, HAVELSAN, FNNS, ISTANBUL TERSANESİ, MKEK, OTOKAR, ROKETSAN, TAI, TEI  gibi ana sanayi firmalarımız ile pek çok sanayicimiz katılım göstermiştir.” açıklamasında bulundu.

GÖRÜŞLER

  • . Latif Aral Aliş - SSI Yönetim Kurulu Başkanı: Savunma ve havacılık sektörü olarak istikrarlı bir şekilde büyüyoruz. Bu kadar önemli ve stratejik bir konuda OSSA gibi yapılar sayesinde denetimli, belirli hedeflere yönelik yol haritası düzenleyebilen bir sanayimiz var olmaktadır.
  • . Dr. Faik Eken - ASELSAN Genel Müdürü: ASELSAN olarak OSSA’nın çalışmalarını yakından takip ediyor ve destek veriyoruz. OSSA’nın çalışmalarının yurt içi firmalar ile sınırlı kalmayıp uluslararası işbirliklerine de olanak sağladığını gözlemliyorum. Özellikle 11-13 Ekim 2016 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen savunma ve havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) etkinliği, sektörde yer alan yerli ve yabancı paydaşları bir araya getirme ve işbirliği yapılabilecek alanların belirlenmesi anlamında önemli bir platform sağlamıştır.
  • . Andy Johnson - Rolls-Royce Türkiye Bölgesi Başkan Yardımcısı: ICDDA, ileri üretim teknolojiler konusunda Türkiye’den ve yurtdışından çok sayıda firma ile görüşebildiğimiz iyi bir etkinliktir. Bu etkinlik bize Türkiye’den yerel ve uluslararası şirketler ile buluşma ve yetenek ve kabiliyetlerimizi Türkiye’de geliştirmek adına imkan sunuyor.
  • . Jill Christenson - Boeing Satın alma Müdürü: Bu etkinlikte Türkiye’de gördüğüm mevcut teknoloji, kabiliyet ve tedarikçiler beni çok etkiledi. Havacılık sanayiinde birlikte büyüyebiliriz.

23-25 Ekim 2018 tarihleri arasında dördüncüsü gerçekleştirilecek olan etkinlikte, Türk savunma ve havacılık sanayiinin başarılı çalışmaları, bakım onarım konularının yanı sıra sertifikasyon ve bölgesel kalkınma modelleri konusunda da çeşitli konferanslar verilerek katılımcılar bilgilendirilecek. Detaylı bilgi, www.icdda.com.tr ve www.ankara.bciaerospace.com adreslerinde.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

HABERİ E-DERGİNDEN DE OKUYABİLİRSİNİZ E-DERGİ İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.