Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Kooperatif ve Yatırım A.Ş genel kurul yaptı

OSTİM Kooperatifinin 42. Olağan Genel Kurulu ile Ostim Yatarım A.Ş Genel Kurulu Ostim METEM salonunda yapıldı
Ostim Editör
13 Aralık 2011 00:00

OSTİM Kooperatifinin 42. Olağan Genel Kurulu ile Ostim Yatarım A.Ş Genel Kurulu Ostim METEM salonunda yapıldı.

Bu yıl 42.’si düzenlenen OSTİM Kooperatifi Olağan Genel Kurulu Ostim METEM Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. İstiklal Marşı, saygı duruşu ve başkanlık divanının teşkili ile açılan toplantıda, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Bilanço ve Gelir Gider hesapları ile Denetim Kurulu Raporu Kooperatif üyelerine sunuldu. Genel Kurulların Divan Başkanlığını Zeki Sayın, Başkan Yardımcılığını ise Mithat Ertuğ yaptı.

Kooperatif ana sözleşmesinde yapılması gündeme gelen değişikliğe ilişkin olarak yönetim kuruluna yetki verilen toplantıda ayrıca yeni Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri de sandık kurularak seçildi.

Orhan Aydın başkanlığındaki yönetimin yeniden seçildiği genel kurulun öğleden sonraki bölümünde ise OSTİM Yatırım A.Ş.’nin Genel Kurul Toplantısı’na geçildi. Ostim Yatırım A.Ş. adına yapılan faaliyetleri Abdullah Çörtü ve Şefik Çalışkan üyelerle paylaştı.

Genel Kurul’da üyelere hitaben konuşan Başkan Orhan Aydın, kooperatifçilik açısından bakıldığında bütün amaçları gerçekleştirmiş durumda olduklarını söyleyerek, Kooperatifin faaliyet alanının değiştirerek ortakların menfaatlerinin korunmasına çalıştıklarını söyledi.
Başkan Aydın; amaçlarının herkesin yapmadığı yatırımları yaparak bölgenin kalitesini arttırmaya çalışmak olduğunu kaydederek, Ostim’i küçük dükkânlarda iş yapan esnaflar topluluğu imajından çıkararak, ayrı ayrı küçük olmanın farkını, birlikte büyük olmanın avantajını yakalayan, teknik kabiliyeti yüksek imalat ve mühendislik firmalarından oluşan ileri teknolojiye sahip bir bölge olması için çalıştıklarını belirtti.

Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “Böyle bir bölgenin iş merkezi de, alışveriş merkezi de, banka şubesi de, yeme içme yerleri de, idari ofisleri de kaliteli olmalıdır. Şirketimizin mülkiyetinde bulunan Ostim’in merkezindeki arsamız üzerinde böyle bir yapıyı 2010 içinde kurduk. Ostim Finans ve İş Merkezi (OFİM) adını verdiğimiz bu binamızın tamamını 2011 yılında hizmete açmış olmayı hedefliyoruz.”

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.