Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Körfez Ülkelerinden 48 Yatırımcı Başkent’e Geliyor

Enerji sektörü üst düzey şirket yöneticilerini, karar alıcıları, enerji sektörü kanaat önderlerini, sivil toplum kuruluşları yöneticilerini, akademisyenleri bir araya getiren EIF 10. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı başladı.
Ostim Editör
08 Kasım 2017 16:10

OSTİM Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesi (OSTİM Enerjik), ATO Congresium Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen organizasyonda, A-120 numaralı standında sektör profesyonellerini ağırlıyor.

48 Körfez yatırımcısı Ankara’ya geliyor
Küme Koordinatörü Pınar Yalman Akcengiz, EIF 2017’yi ve etkinlikten beklentilerini şu sözlerle anlattı: “OSTİM Enerjik bu sene 10. yılında. EİF de 10. yılını kutluyor. Bu yıl Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteğiyle yeni yüzümüzle EİF’te lansmana çıkıyoruz. Fuardan beklentimiz; yatırımcılarla üyelerimizi bir araya getirmek, üyelerimizin tanıtımını yapabilmek.”

Fuarın ikinci gününde yabancı heyetlerle firmaları ikili iş görüşmelerinde bir araya getireceklerini dile getiren Akcengiz, şu bilgileri verdi: “Körfez ülkelerinden 48 yatırımcı getiriyoruz. Fuarın ikinci gününde üyelerimizle ve aslında birçok kişiyle de görüşmeler yapacaklar. Biz onlar için bir kolaylaştırıcı ortam hazırlamaya çalışıyoruz. Üçüncü günde ise küme özel oturumumuz var. Orada bioenerjiyi konuşacağız. Kümemizin ortak faaliyetlerinden bir tanesi ürün geliştirmek. Dolayısıyla 10. yıl temamız bioenerji olacak.”

500 mühendis 3 bin çalışan
OSTİM Enerjik Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Çelik, “Bizim hayalimiz üniversite, sanayi ve kamunun iş birliği. Hep bunu hayal ederiz. EİF de özellikle kamunun ilgi gösterdiği ve bakanlıkların himayesinde yapılan bir organizasyondur. Fuar olmanın dışında aynı zaman da kongredir. Bu kongre sebebiyle de hem akademisyenler hem kamu hem özel sektör bu fuarda bir araya geliyorlar. Bu fuarın özelliği; üniversite, kamu ve sanayiyi bir araya getirmesidir.” görüşünü paylaştı.

66 üyeli OSTİM Enerjik’in, 500’e yakın mühendis ve 3 bine yakın çalışanın olduğu bir küme yapısı olduğunu kaydeden Başkan Çelik, “Biz ara yüz olarak çalışırız. Özel sektörün, özellikle enerjinin arz güvenliği ve yenilenebilir çevre teknolojileri ile ilgili olarak ülkede yerli yapım makine, ekipman ya da sistemlerin çoğalmasını sağlamaya gayret ediyoruz. Ülke kaynaklarının daha iyi kullanılması ve gelecekte yaşanabilir daha iyi bir Türkiye için çalışma yürütüyoruz.” dedi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.