Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

KOSGEB ‘Nitelikli Destek’ Vizyonunu Benimsedi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ: “KOSGEB’de; katma değerli üretim ve teknoloji tabanlı girişimciliğe ‘nitelikli destek’ vizyonunu benimsemiştir.”
Ostim Editör
20 Nisan 2018 16:37

KOSGEB KOBİ Zirvesi, ‘Yüksek Teknoloji ve Katma Değer Odaklı KOBİ’ler İçin Yeni KOSGEB Vizyonu’ teması altında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün katılımıyla gerçekleşti. Pek çok OSB temsilcisi ve sanayicinin yer aldığı programın açılışında konuşan KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, KOSGEB’in yeni dönem destekleri hakkında bilgi verdi. Uzkurt, “KOBİ’lerimiz vasıtasıyla ekonomimizi güçlü temellere oturtmak için desteklerimizi artırarak devam ediyoruz. KOSGEB’i KOBİ ekosistemini gözeten bir kurum haline dönüştüreceğiz.” dedi.

İmalat sanayine 500 milyon lira
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, KOSGEB’teki dönüşüme işaret etti. Özlü, “Bu dönüşüm; Türk ekonomisinin ve sanayisinin; teknoloji odaklı dönüşümü ile uyumlu bir dönüşümdür. Türk sanayisi; yönünü teknolojiye ve ihracata çevirmiştir. Aynı şekilde, KOSGEB’de; katma değerli üretim ve teknoloji tabanlı girişimciliğe ‘nitelikli destek’ vizyonunu benimsemiştir.” ifadelerini kullandı.

KOSGEB’in yeni yol haritasının temelinde; bürokrasiden arındırılmış, etkin, verimli, çözüm ortağı bir yapılanma olduğuna dikkat çeken Bakan Özlü, “KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı’nın, 2018 Yılı Teklif Çağrısı’na çıkıyoruz. Programdan yararlanmak üzere proje sunan KOBİ’ler için, KOSGEB tarafından toplam 700 milyon liralık bütçe ayrılmıştır. Bunun 500 milyon lirası imalat sanayi, 200 milyon lirası yazılım sektörü KOBİ’lerine verilecektir.” açıklamasını yaptı.

KOBİ Zirvesi; açılış konuşmalarının ardından Savunma Sanayii ve İletişim Sektörlerinde Yerlileşme Millileşme Çerçevesinde Ana Sanayi KOBİ Tedarik İlişkisi, KOBİ'lerin Finansmana Erişim Güçlükleri ve Yeni Finansman Destek Modelleri ve Büyüme Sürecinde KOBİ'lerin Yönetim ve Üretim Becerilerini Destekleyici Rehberlik ve Danışmanlık Mekanizmalarının Önemi konulu panellerle devam etti.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.