Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Kotil: “Tasarım, imalat ve yazılım yapamıyorsanız diploma yeterli olmaz”

OSTİM Teknik Üniversitesi 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Açılış Töreni’nde ilk dersi TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil verdi. Öğrencilere diplomalarının değerli olduğunu söyleyen Kotil, “Diplomalarınız değerlidir ama bildiklerinizin daha da değerlidir; tasarım, imalat, yazılım yapamıyorsanız diploma yeterli olmaz.” dedi.
Ostim Editör
18 Ekim 2022 10:10

OSTİM Teknik Üniversitesi 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Açılı Töreni gerçekleştirildi. Törende öğrencilere ilk dersi TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil verdi.

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı ve OSTİM Teknik Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.

Girişimci bakış açısı

Rektör Yülek, öğrencilerine verdikleri girişimcilik eğitimlerini önemsediklerini ve en az bir tane de olsa girişimcilik faaliyetlerinde bulunmaları gerektiğini vurguladı. Mezun olan öğrencinin girişimci olması beklemediklerini ancak çalıştıkları her alanda girişimci bakış açısıyla hareket etmeleri gerektiğini vurguladı.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı ve OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, OSTİM’in 55 yıllık geçmişini hatırlatarak OSTİM Teknik Üniversitesinin de 55 yıllık bir alt yapısının olduğunu vurguladı. Ankara’da bulunan 12 Organize Sanayi Bölgesinde yer alan firmaların büyük bölümünün kurulup büyüdüğü bölgenin OSTİM olduğunu anlatan Aydın, OSTİM’in tecrübe ve birikimlerine dikkat çekti.  

Ostim Teknopark’ın Ankara’daki 7 üniversitenin ortaklığıyla kurulduğunu vurgulayan Orhan Aydın, OSTİM Teknik Üniversitesi’nin OSTİM ekosisteminin tamamlayıcısı olduğunu aktardı.

“Türkiye’de çok işimiz var”

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil öğrencilere, TUSAŞ’ın projelerini anlattı. TUSAŞ’ta 5500 mühendisin çalıştığını ve yeni mühendislere de ihtiyaç duyduklarını vurgulayan Kotil, öğrenciler şu mesajları verdi: “Türkiye’den gitmeyin, burada çok işimiz var. Diplomalarınız değerlidir ama bildiklerinizin daha da değerlidir. Tasarım, imalat, yazılım yapamıyorsanız diploma yeterli olmaz. Dünya değişti, OSTİM’de yolunu açtı. Üniversiteyi bundan sonra siz geliştirecek ve birinci sıralara taşıyacaksınız.”

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.