Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Krizi yenmek için MÜSİAD’dan özel ders

MÜSİAD’dan krizden korunma yolları eğitimi. MÜSİAD, sadece üyelerin katılabildiği “İşletme Yüksek Lisansı” (MBA) programını başlattı.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

MÜSİAD’dan krizden korunma yolları eğitimi. MÜSİAD, sadece üyelerin katılabildiği “İşletme Yüksek Lisansı” (MBA) programını başlattı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) Fatih Üniversitesi ile yaptığı işbirliği sonucunda üyelerine Tezsiz İşletme Yüksek Lisansı (MBA) yapma imkânı sunduğu akademik program başladı. Programda katılımcılara kriz dönemlerinde şirketlerin nasıl hareket edeceğine dair eğitimler veriliyor.

“Eğitimi alan krizi aşar”
AS Haber Ajansı’nın (ASHA) bildirdiğine göre, MÜSİAD Eğitim Komisyonu Başkanı Av. Kerim Altıntaş, dünyayı etkisi alan kürsel kriz ile birlikte işletmelerin bir bocalama ve bekleme dönemine girdiğini, MÜSİAD üyelerinin krize karşı ne gibi önlemler alınması gerektiğini ve neler yapılması konusunda sürekli bilgiler istediklerini söyledi. MÜSİAD olarak MBA programıyla bir eğitim başlattıklarını belirten Altıntaş, “2009’da da sürmesi beklenen krizin ve muhtemel olumsuzlukların MBA eğitimi almış işadamları ile kısa zamanda aşılabileceği kanaatindeyiz” dedi.

“Kariyer hedefi olanlar için bir başlangıç”
Kerimtaş, bu program ile firma sahiplerine ve yöneticilerine işletme eğitimi vermenin yanı sıra; yönetim ve organizasyon, muhasebe ve finans, üretim ve pazarlama alanlarında kapsamlı eğitimler vermeyi amaçladıklarını ifade ederek, kariyer hedefi olanlar için de programın iyi bir başlangıç olduğunu belirtti. Altıntaş, bu yıl gerçekleşen programda 25’e yakın işadamının İşletme MBA’i almaya başladıklarını ifade ederek, “Genel işletme alanında kariyer yapmak isteyen üyelerimiz de bu programdan faydalanıyorlar. Programı bitiren üyelerimize Tezsiz İşletme Yüksek Lisansı diploması vereceğiz ve mezun olan adayların da direkt olarak doktora programına devam etme imkânı var” diye konuştu.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.