Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Kümelenmelerle İş Birliği Model Olacak

OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, kümelenmelerle OSTİM Teknik Üniversitesi arasındaki sinerjinin üniversite-sanayi iş birliğine model olacağını bildirdi.
Ostim Editör
17 Eylül 2021 16:38

OSTİM Teknik Üniversitesi akademisyenleri ve öğretim görevlileri, OSTİM OSB Konferans Salonu’nda OSTİM OSB Kümelenme Koordinatörleri ile bir araya geldi.

Programda; üniversite-sanayi iş birliklerinin geliştirilmesi, küme üyesi firmalara akademik destek verilmesi, firmaların uygulamalı eğitim modeli kapsamında iş yeri deneyimi uygulamalarında öğrencilere imkân sunulması konuları ele alındı.

Programa; OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünsal Sığrı, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, Ostim Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar, Laborlab Genel Müdürü Melda Özkan, OSTİM Teknik Üniversitesi Kariyer Planlama ve İşbaşı Eğitim Ofisi (KARPİEM) Yöneticisi Ayşenur Irkılata, akademisyenler, öğretim görevlileri ve Kümelenme Koordinatörleri katıldı.

“Her firmanın size ihtiyacı var”

OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, kümelenmelerle OSTİM Teknik Üniversitesi arasındaki sinerjinin üniversite-sanayi iş birliğine model olacağını vurguladı. OSTİM olarak Türkiye’de örnek çalışmalar yaptıklarını dile getiren Aydın, kümelenmelere üye, seçilmiş 1.500 civarında firma olduğunu kaydetti.

OSTİM Teknik Üniversitesinden beklentilerinin akademisyen ve öğrencileriyle birlikte firmaların problemlerine çare üretmeleri olduğunu vurgulayan Orhan Aydın, akademisyenlere şöyle seslendi: “Siz çare ordususunuz, herkesin, her firmanın size ihtiyacı var. O firmaların problemine akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizle çare üreteceğiz. Mezunlarımızdan iş bulamayan biri olursa ben dahil buradaki takım sorumlu, sokakta işsiz insan bırakmayacağız. Firmaların üretimi, ihracatı, katma değeri artacak. Her imkânımızı sizlere sunuyoruz.”

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.