Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Libya, OSB’lerini OSTİM gibi kurgulayacak

Libya Sanayi Bakanlığı, ülkede kurmayı planladığı Organize Sanayi Bölgeleri için OSTİM başta olmak üzere Türkiye’deki yapıları mercek altına aldı.
Ostim Editör
26 Şubat 2014 11:24

Libya Sanayi Bakanlığı, ülkede kurmayı planladığı Organize Sanayi Bölgeleri için OSTİM başta olmak üzere Türkiye’deki yapıları mercek altına aldı. Libya Sanayi Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü A. Hisham Saad El Breki ve Libya İşadamları Derneği’nden oluşan heyet görüş almak üzere OSTİM’deydi.

İç karışıklıkların ardından yeniden yapılanma sürecinde girişimciliği geliştirmek isteyen Libya, OSB kurmak için harekete geçti. Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü A. Hisham Saad El Breki, OSB’lerin kuruluş aşamasında OSTİM’le birlikte çalışmak istediklerini belirterek, “Sizin sanayi tecrübeleriniz ve yapınız planladığımız modelle örtüşüyor. Sadece sanayi bölgesi değil içinde eğitim kurumları ve birbirini destekleyen diğer kuruluşlarında yer almasını istiyoruz.” dedi. Ülkede kurulacak olan OSB’lerin arsa tahsisinin devlet tarafından yapıldığını belirten Libyalı bürokrat işadamları ve yatırımcıların hazır olduğunu kaydetti.

47 yıllık tecrübesiyle Orta Doğu, Afrika ve Asya’da benzer OSB’lerin kuruluşunda tecrübe paylaşımında bulunduklarını kaydeden OSTİM yönetimi hem tarihi hem manevi bağlarla Libya ile çalışmaya hazır olduklarını ifade etti. Ülkeden yapılacak resmi taleple çalışmalara başlanabileceğini kaydeden OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, “Her aşamada yanınızda olacağız, sorunları birlikte çözeceğiz.” dedi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.