Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

MANSUR YAVAŞ: Beğenmediğinizin işine son verin

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş Ostim’de sanayicilere projelerini anlattı. Yavaş, Ankara’nın marka olan İzmir, İstanbul ve bazı Anadolu kentleri gibi marka olması gerektiğini vurgularken, “Beğenmediğiniz belediye başkanının maaşına zam yapıp, işine son verin” diye konuştu.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş Ostim’de sanayicilere projelerini anlattı. Yavaş, Ankara’nın marka olan İzmir, İstanbul ve bazı Anadolu kentleri gibi marka olması gerektiğini vurgularken, “Beğenmediğiniz belediye başkanının maaşına zam yapıp, işine son verin” diye konuştu.

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş yanında Yenimahalle adayı Yaşar Yıldırım ve Keçiören adayı Şükrü Şahin ile birlikte Ostim’e geldi. Ostim Çıraklık Eğitim Vakfında düzenlenen toplantıda adaylar projelerini anlattı. MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Ostim’in başarılarını yakından izlediğini, OSB’lerin istihdam yaratarak kentin sosyal iyileşmesine destek olduğunu belirterek, “Vergiyi siz ödüyorsunuz, maaşları sizin paranızla ödeniyor. Göreve de siz getirmişsiniz. Beğenmiyorsanız şimdi maaşına zam yapıp, işine son verin” diye konuştu. Yaptığı gezilerde Ankara’ya yakışmayan manzaralarla karşılaştığı söyleyen Yavaş, “Bir belediye başkanı istedikten sonra yapacağının da yapmayacağının da mazeretini bulur. Bazı şeylerin arkasına saklanmaz. Ankara’da yönetim değişmediği zaman Keçiören’in, Çankaya’nın, Ostim’in, İvedik’in, Siteler’in durumu değişmeyecek. Belediye kente, kentliye aittir. Başkana ait bir kurum değildir” şeklinde konuştu.
Toplantıya Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, sanayi siteleri temsilcileri, dernek temsilcileri ile sanayiciler katıldı. OSB Başkanı Aydın, yaptığı konuşmada OSB olarak karşılaştıkları sorunları; başta büyükşehir belediyesi olmak üzere belediyeler ve genel olarak yerel yönetimle olan ilişkilerini sunarak, yeni döneme ilişkin beklentilerini anlattı.

“Sanayicinin etrafında dönülmesi gerekir”
Ostim’in Ankara sanayisi için bir okul olduğunu vurgulayan Aydın, mevcut Büyükşehir Belediyesinin sanayiciye destek olmak yerine işlerini daha da zorlaştırdığını belirtti. Aydın, Ostim girişindeki köprülü kavşak çalışmasını eleştirerek “ben bölgeme baktığım zaman bu kavşağın teknik olarak, doğru yapılmadığını söyleyebiliyorum. Ostim’in diğer girişlerine baktığımız zaman da bizim iş makinelerimizin girebileceği yollar değil. O zaman neden bu kadar para ve emek harcandı?” diye sordu. Ostim bölgesindeki asfalt yapım ve bakım çalışmalarının da yetersiz kaldığına dikkat çeken Aydın, güvenlik, temizlik gibi pek çok hizmeti kendilerinin çözdüğünü belirterek “Asfalt sorununu da biz kendimiz çözebiliriz. Ancak Yenimahalle Belediyesinin elinde böyle bir imkân varken bunu bizim karşılamamız ülke ekonomisi açısından da doğru değil” dedi. Yerel yönetimlerden asfalt yapım ve bakım konusunda destek vermelerini, Ostim’e ulaşımla ilgili sıkıntılı sorunların çözülmesini beklediklerini belirten Aydın, dünyada en kıymetli kesimin girişimciler olduğunu, OSB olarak yasadan kaynaklanan haklarını ve yetkilerini tam olarak kullanamadıklarını, büyükşehir belediyesinin OSB’lere karşı takındığı olumsuz tavrı anlayamadıklarını anlattı. Aydın, batıda ve doğuda yerel yönetimlerin sanayicilere ve yatırımcılara nasıl pozitif destek verdiklerine ilişkin örnekler verdi. “Dünyada yatırımcıyı teşvik eden, kendi bölgesine çekmeye çalışan bir anlayış var. Ama bizim bölgemize geldiğimizde bunu göremiyoruz. Bizim için yatırımcı etrafında dönülmesi gereken bir adamdır. Buradaki insanlar, Ankara ve çevresindeki ilçelerdeki insanların istihdamını sağlıyor, onlara iş ve aş veriyor. Ostim Vergi Dairesine 1 katrilyon lira vergi ödüyor bu insanlar” şeklinde konuştu. Krizden çıkmanın tek yolunun birlikte hareket etmek olduğunu da sözlerine ekleyen Aydın, şu andaki yönetimlerin bu duruştan uzak olduğunu belirtti. Ostim Yönetimi olarak Irak, Kazakistan, Nijerya ve Sudan gibi pek çok ülkeyle projeleri olduğunu anlatan Aydın, bu projeleri paylaşacak ve birlikte hareket edecek bir yerel yönetim istediklerini belirtti.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.