Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

MARKA ile Tecrübe Paylaşımı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), bölgesindeki kümelenme hedefleri kapsamında OSTİM’in kümelenme deneyimlerini dinledi.
Ostim Editör
09 Ekim 2017 16:59

Kocaeli, Düzce, Sakarya, Bolu ve Yalova illerini kapsayan MARKA, bölgesindeki sektörlerde odaklandığı kümelenme hedefleri doğrultusunda Avrupa Kümelenme Mükemmeliyeti Vakfı (EFCE) tarafından belirlenen Kümelenme Temelli Değişim Yönetimi Eğitimi düzenliyor. 

Türkiye’de kümelenme konusunda OSTİM’in iyi uygulama örneklerine sahip olduğuna dikkat çeken MARKA, yöneticileri OSTİM OSB’nin deneyimlerini yerinde dinledi.

İş ve inşaat makineleri, yenilenebilir enerji, savunma ve havacılık, medikal, kauçuk, raylı sistemler ve son olarak faaliyete başlayan haberleşme teknolojileri sektörlerinde Türkiye’deki örnek kümelenmeleri hayata geçiren OSTİM OSB, kümelenme tecrübelerini MARKA yöneticileriyle paylaştı.

Toplantının açılışında konuşan OSTİM Vakfı Müdürü Gülnaz Karaosmanoğlu, kümelerin kuruluş süreci, gerçekleştirdikleri faaliyetler ve firmalara olan katkılarını aktardı. Küme koordinatörleri de, MARKA heyetine kazandıkları tecrübeler ve projelerine ilişkin bilgiler vererek; aynı sektördeki firmaları ihracat ve uluslararası rekabet hedefleri doğrultusunda motive ederek ortak çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade ettiler.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.